wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-08| Geodezja, Prawo, Instytucje

Zawiadomienie do prokuratury na pracowników MRiT

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski złożył nowe zawiadomienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby działające w imieniu i na rzecz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.


Zawiadomienie do prokuratury na pracowników MRiT <br />
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Jak wyjaśnia Waldemar Izdebski w poście na Twitterze, minister Waldemar Buda mimo posiadania wiedzy o ewidentnym plagiacie w pracy konkursowej na stanowisko GGK nie zawiadomił organów ścigania, do czego był zobowiązany art. 304 § 2 kpk. W związku z tym były GGK postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Warto zaznaczyć, że o zamiarze podjęcia takiego ruchu Waldemar Izdebski wspomniał już jakiś czas temu w piśmie do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Waldemar Izdebski poinformował o wszczęciu przez Policję pod nadzorem prokuratury dochodzenia o przestępstwo określone w art. 115 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dochodzenie to dotyczy wcześniej złożonego zawiadomienia w sprawie plagiatu w pracy konkursowej Alicji Kulki.

Więcej o oskarżeniach wobec obecnej GGK można przeczytać TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS