Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-01| Geodezja, Instytucje

Apel do prezesa PiS ws. plagiatu

„Kieruję to pismo osobiście do Pana Prezesa, aby miał Pan wiedzę, że sprawowanie funkcji Ministra Rozwoju i Technologii przez Pana Waldemara Budę nie ma nic wspólnego ani z »prawem«, ani ze »sprawiedliwością«, a charakteryzuje się jedynie arogancją i lekceważeniem prawa” – tak zaczyna swój list do Jarosława Kaczyńskiego były GGK Waldemar Izdebski.


Apel do prezesa PiS ws. plagiatu <br />
Fot. KPRM
Fot. KPRM

Na potwierdzenie swych słów przytacza sprawę naboru na stanowisko GGK i wybrania – przez ministra Budę – na to stanowisko osoby, która w pracy konkursowej dopuściła się przywłaszczenia cudzej własności intelektualnej. „Fakt ten wykazałem ponad wszelką wątpliwość i poinformowałem o tym publicznie, a także formalnie. Jednakże mimo posiadanej pełnej wiedzy i stosownych dokumentów minister Waldemar Buda nic z tym nie zrobił, a w szczególności nie zawiadomił prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, stwierdzając arbitralnie, że nie ma przesłanek, aby takie zawiadomienie złożyć” – tłumaczy Waldemar Izdebski.

Dalej informuje, że zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełniania przestępstwa przez ministra Budę z art. 231 § 1 kodeksu karnego.
Na koniec zauważa też, że w okresie nadzoru Waldemara Budy nad geodezją zatrzymana została jej informatyzacja. Z kolei znaczącą część aktywności minister poświęcił próbie przeniesienia GUGiK-u lub jego części do Łodzi, co ostatecznie jednak zostało udaremnione.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS