Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-31| Mapy, Ludzie, Instytucje

Dariusz Dukaczewski wiceprezydentem Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (18 sierpnia, Kapsztad, RPA) dr hab. Dariusz Dukaczewski z IGiK został wybrany na wiceprezydenta tej organizacji na kadencję 2023–2027. Tym samym Polska ma swojego reprezentanta we władzach MAK po raz pierwszy od 35 lat.


Dariusz Dukaczewski wiceprezydentem Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej

Dariusz Dukaczewski jest absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja kartografia). W latach 1993–1994 jako stypendysta rządu francuskiego odbył staż w Narodowym Centrum Badań Kosmicznych (CNES – GDTA) oraz Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) w Tuluzie. W 1994 r. na Uniwersytecie Paryż – VI im. Piotra i Marii Curie (Université Paris VI Pierre et Marie Curie) uzyskał dyplom DESS ès sciences (o specjalizacji w zakresie teledetekcji). W 2001 r. otrzymał stopień doktora nauk o Ziemi w wyniku obrony rozprawy doktorskiej pt. „Kartograficzna prezentacja dynamiki zmian użytkowania ziemi, za pomocą animowanych map elektronicznych na przykładzie Gór Izerskich” w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Habilitował się w 2020 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podstawą nadania stopnia była monografia naukowa pt. „Encyjna metodyka projektowania czasowo-przestrzennych animacji kartograficznych”.

W latach 1987–1988 pracował na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Katedra Kartografii, Pracownia Fotointerpretacji Geograficznej). Następnie (1988–1992) był zatrudniony w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Od października 1992 r. jest pracownikiem Instytutu Geodezji i Kartografii. Obecnie zajmuje stanowisko profesora w Centrum Teledetekcji IGiK.

Prowadzi działalność naukową związaną z rozwojem systemów informacji przestrzennej, infrastruktur informacji przestrzennej, zaawansowanych animacji kartograficznych, baz danych (topograficznych i tematycznych), geoportali, teledetekcją, metodyką kartograficzną (m.in. w zakresie projektowania i zwiększania efektywności przekazu map animowanych) oraz analizą europejskich systemów prawnych w zakresie informacji przestrzennej, kartografii, teledetekcji i geodezji.

Źródło: IGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS