Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-08-31 | Mapy, Ludzie, Instytucje

Dariusz Dukaczewski wiceprezydentem Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (18 sierpnia, Kapsztad, RPA) dr hab. Dariusz Dukaczewski z IGiK został wybrany na wiceprezydenta tej organizacji na kadencję 2023–2027. Tym samym Polska ma swojego reprezentanta we władzach MAK po raz pierwszy od 35 lat.


Ilustracja: Dariusz Dukaczewski wiceprezydentem Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej

Dariusz Dukaczewski jest absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja kartografia). W latach 1993–1994 jako stypendysta rządu francuskiego odbył staż w Narodowym Centrum Badań Kosmicznych (CNES – GDTA) oraz Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) w Tuluzie. W 1994 r. na Uniwersytecie Paryż – VI im. Piotra i Marii Curie (Université Paris VI Pierre et Marie Curie) uzyskał dyplom DESS ès sciences (o specjalizacji w zakresie teledetekcji). W 2001 r. otrzymał stopień doktora nauk o Ziemi w wyniku obrony rozprawy doktorskiej pt. „Kartograficzna prezentacja dynamiki zmian użytkowania ziemi, za pomocą animowanych map elektronicznych na przykładzie Gór Izerskich” w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Habilitował się w 2020 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podstawą nadania stopnia była monografia naukowa pt. „Encyjna metodyka projektowania czasowo-przestrzennych animacji kartograficznych”.

W latach 1987–1988 pracował na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Katedra Kartografii, Pracownia Fotointerpretacji Geograficznej). Następnie (1988–1992) był zatrudniony w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Od października 1992 r. jest pracownikiem Instytutu Geodezji i Kartografii. Obecnie zajmuje stanowisko profesora w Centrum Teledetekcji IGiK.

Prowadzi działalność naukową związaną z rozwojem systemów informacji przestrzennej, infrastruktur informacji przestrzennej, zaawansowanych animacji kartograficznych, baz danych (topograficznych i tematycznych), geoportali, teledetekcją, metodyką kartograficzną (m.in. w zakresie projektowania i zwiększania efektywności przekazu map animowanych) oraz analizą europejskich systemów prawnych w zakresie informacji przestrzennej, kartografii, teledetekcji i geodezji.

Źródło: IGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
podymne, czyli podatek zależny od liczby dymów (kominów), rodzaju budynku i miejscowości, wprowadzono w 1629 r.?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Olbrycht Strumieński (? - ok. 1609 r.)
XVI-wieczny autor dzieła technicznego opisującego niwelator wodny. Ukończył on szkołę parafialną w Mysłowicach (nie zdobył wyższego wykształcenia), następnie był rządcą w majątku Firlejów w Babicach pod Krakowem. Pod mecenatem Mikołaja Firleja...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1971
Pierwsze tachimetry elektroniczne zaprezentowały firmy Carl Zeiss z Jeny (NRD) - model Reg Elta oraz Geodimeter (Szwecja) - model Geodimeter 700.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama