wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-29| Geodezja, Prawo

Znów niska zdawalność podczas egzaminów na uprawnienia

W dniach 23–26 sierpnia odbyła się kolejna w tym roku sesja egzaminacyjna na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.


Znów niska zdawalność podczas egzaminów na uprawnienia

Do egzaminów na uprawnienia w zakresach 1 i 2 przystąpiły łącznie 74 osoby. Część ogólną (testową) zdały 44 z nich, część szczegółową – 34, a część ustną – 26. Daje to niską zdawalność na poziomie 35%. Podobna była też w czerwcu – 33%. Dla porównania w całym 2022 r. zdawalność sięgnęła 68%.

W bieżącym roku wydano już 261 dokumentów uprawnień geodezyjnych (w całym ubiegłym roku było ich 418).
Kolejna sesja egzaminacyjna przewidziana jest na 21–22 września.

Przypomnijmy, że 6 września wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Jednak do postępowań kwalifikacyjnych wszczętych i niezakończonych przed tym terminem dalej będzie stosować się stare przepisy (z zastrzeżeniem, że czynności przewidziane dla dwóch sekretarzy komisji kwalifikacyjnej przejmują sekretarz komisji kwalifikacyjnej oraz jego zastępca).

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS