„Biblioteka PPK” to wydawana nieregularnie seria zeszytów o charakterze monograficznym. Tom pierwszy poświęcony był „Atlasowi geograficznemu” Eugeniusza Romera, drugi – działalności Komisji Kartograficznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego, trzeci – dawnym mapom jako źródłom historycznym, a czwarty – polskiemu piśmiennictwu kartograficznemu w latach 1968–2020.
„Lawinowo narastający przyrost liczby czasopism docierających do Polski i zawartych w nich publikacji naukowych sprawił, że już w pierwszym zeszycie »Polskiego Przeglądu Kartograficznego« (z kwietnia 1969 roku), w dziale »Nowości wydawnicze«, pojawiła się rubryka autorstwa Jerzego Ostrowskiego, dotycząca krajowego oraz zagranicznego piśmiennictwa kartograficznego.
Wynotowywane przez jej autora z ponad pięciuset dwudziestu różnego typu czasopism naukowych, popularnonaukowych i technicznych pozycje bibliograficzne na temat kartograficznego piśmiennictwa krajowego oraz z około pięciuset czterdziestu tego typu czasopism zagranicznych, stanowią wartościową i zarazem unikatową bazę danych bibliograficznych dla minionego półwiecza, zgromadzoną w ponad dwustu zeszytach »Polskiego Przeglądu Kartograficznego« z okresu 1968–2015 oraz »Polish Cartographical Review« z lat 2016–2018. Wobec tak rozproszonego zbioru danych bibliograficznych, liczącego ponad 13 340 pozycji (tutaj dotyczącego piśmiennictwa zagranicznego), naturalne i uzasadnione stało się jego uporządkowanie, ujednolicenie, zweryfikowanie i scalenie.
Rezultatem powyżej wymienionych prac jest czwarty i piąty tom Biblioteki PPK, które łącznie tworzą zwartą, tekstową bazę danych kartograficzno-geoinformacyjnych, liczącą ponad 25 390 pozycji bibliograficznych” – czytamy na czwartej stronie okładki.
V tom „Biblioteki PPK” można pobrać bezpłatnie w formacie PDF ze strony wydawcy – Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.