Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-07| Geodezja, Przetargi

W powiecie białostockim rusza cyfryzacja zasobu

2,59 mln zł brutto wyda Starostwo Powiatowe w Białymstoku na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych.


W powiecie białostockim rusza cyfryzacja zasobu <br />
Podpisanie umowy na realizację prac (fot. SP w Białymstoku)
Podpisanie umowy na realizację prac (fot. SP w Białymstoku)

Przedmiotem przetargu jest wdrożenie udostępniania zdigitalizowanych materiałów mieszkańcom, inwestorom i przedsiębiorcom powiatu poprzez:
• rozbudowę geoportalu aktualnie eksploatowanego przez zamawiającego,
• rozbudowę oprogramowania usług publicznych realizowanych drogą elektroniczną,
• nadanie identyfikatorów materiałom zasobu, digitalizację i uzupełnienie baz danych systemu PZGiK elektronicznymi dokumentami (operatami technicznymi), zgodnie z obowiązującym prawem w celu realizacji e-usług.
Zamówienia obejmuje ponadto szkolenie pracowników Starostwa Powiatowego w Białymstoku w zakresie administracji i obsługi geoportalu z nowymi e-usługami, a także świadczenie serwisu gwarancyjnego i asysty technicznej przez okres co najmniej 36 miesięcy.

Umowę na realizację tych prac SP w Białymstoku podpisało z konsorcjum gdańskich firm Geomatics oraz Geopartner Geomatics. Spółki te złożyły jedyną ofertę w postępowaniu.
Zamawiający gotowy był przeznaczyć na realizację zamówienia 2,6 mln zł.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS