wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-14| Geodezja, Instytucje

Powiat białostocki uzyskał unijną dotację na cyfryzację geodezji

Ponad 4 mln zł otrzyma Starostwo w Białymstoku na wdrażanie e-usług administracji publicznej. Spora część z tej kwoty zostanie przeznaczona na geodezję.


Powiat białostocki uzyskał unijną dotację na cyfryzację geodezji <br />
fot. Kamil Timozuk
fot. Kamil Timozuk

Dzięki dofinansowanemu projektowi zdigitalizowane zostaną zasoby geodezyjno-kartograficzne Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. Przyczyni się to do podniesienia jakości udostępnianych danych i usprawni współpracę z rzeczoznawcami i geodetami. Wartość tego przedsięwzięcia to niemal 2,8 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych – przeszło 2,3 mln zł.

– Te pieniądze będą bardzo dobrze skonsumowane, bo posłużą mieszkańcom powiatu białostockiego, choć nie tylko. Skorzystają z nich także architekci, rzeczoznawcy czy geodeci – wyliczał starosta Jan Bolesław Perkowski.

Na inne korzyści płynące z rozwoju e-usług w regionie zwrócił uwagę wicestarosta Roman Czepe. – Na e-urzędzie ogromnie zyskujemy na jakości, ponieważ widać, czy postępujemy w sposób przejrzysty i prawidłowy – podkreślił, dziękując zarządowi województwa za pozytywne rozpatrzenie wniosków.

W Powiatowym Zarządzie Dróg w Białymstoku rozbudowana zostanie z kolei elektroniczna platforma wraz z katalogiem e-usług. Usprawni to komunikację urzędu z klientami. Koszt tego przedsięwzięcia to 2,5 mln zł, a unijna dotacja – ponad 2,1 mln zł.

Jak poinformował Jan Bolesław Perkowski, będzie tu m.in. stworzona ewidencja cyfrowa dróg. – Cyfryzacja jest bardzo potrzebna, bo pozwala zaoszczędzić czas, a nie ma chyba nic cenniejszego w naszym życiu niż czas, bo czas to pieniądz – podsumował.

Powiat białostocki to kolejny beneficjent konkursu dotacji na e-usługi, w którym pula dofinansowania to niemal 20 mln zł. Do tej pory umowy na ten cel podpisali przedstawiciele starostw powiatu kolneńskiego i łomżyńskiego, a także urzędów gminy Kolno, Sztabin, Łomża oraz miast Bielsk Podlaski i Łomża.

Źródło: UMWP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS