Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-04| Geodezja, Przetargi

Ponad 4 mln zł na rozbudowę ZSIN

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął przetarg na rozbudowę Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach.


Ponad 4 mln zł na rozbudowę ZSIN

Zamówienie zrealizuje firma Net PC z Gdańska. Wartość podpisanej umowy to 4,247 mln zł brutto.
Przypomnijmy, że w postępowaniu wystartowała jeszcze firma Intergraph Polska z Warszawy, która przedstawiła ofertę o wartości 5,165 mln zł. Budżet GUGiK-u wynosił z kolei 4,945 mln zł.

Zamówienie składa się z trzech etapów. W ramach pierwszego należy przeprowadzić prace analityczne, w tym analizę obecnego stanu ZSIN w kontekście aktualnych uwarunkowań prawnych, organizacyjnych i technicznych, oraz zaprojektować modyfikację tego systemu. Te prace powinny być wykonane w ciągu 40 dni od podpisania umowy.
Drugi, zasadniczy etap będzie polegać na przygotowaniu modyfikacji ZSIN wraz z ich wdrożeniem, przeprowadzeniem migracji danych oraz aktualizacją dokumentacji technicznej. System ma umożliwiać m.in.: zasilanie ZSIN danymi ewidencji gruntów i budynków (zarówno tymi przekazywanymi przez starostów, jak i pobieranymi z powiatowych usług WFS), ocenę integralności i spójności danych EGiB, walidowanie plików XML i GML, archiwizowanie i wizualizowanie danych, udostępnianie ich uprawnionym podmiotom, wydawanie informacji komornikom sądowym, wykonywanie analiz tematycznych i przestrzennych czy generowanie raportów. Wykonawca będzie mieć na realizację tych prac 210 dni.
Ostatnim etapem jest świadczenie usług asysty technicznej w okresie 3 lat. Te prace mogą być zlecone w ramach opcji.

Przypomnijmy, że ZSIN został zbudowany na zlecenie GUGiK przez firmę Intergraph Polska. Umowę na opracowanie tego systemu o wartości 5,5 mln zł podpisano w 2013 roku. Szykowana właśnie rozbudowa ZSIN jest konsekwencją przede wszystkim niedawnych zmian w prawie, w szczególności nowego rozporządzenia ws. ZSIN.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS