Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-20| Geodezja, Przetargi

Studium wykonalności dla projektu Integracja PZGiK: podejście drugie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz drugi ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla projektu „Integracja danych i usług państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego” w ramach Programu FERC.


Studium wykonalności dla projektu Integracja PZGiK: podejście drugie <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg został ogłoszony 17 lipca i unieważniony już następnego dnia. Jako przyczynę podano wystąpienie okoliczności powodujących, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

Przedmiot zamówienia pozostał bez zmian – jest nim opracowanie studium wykonalności oraz przygotowanie pozostałej dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku w postępowaniu konkursowym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (Program FERC). Zakres prac obejmie również aktualizację ww. dokumentów na etapie oceny wniosku o dofinansowanie przez instytucję pośredniczącą. Aktualizacja polegać będzie na dostosowaniu treści dokumentów do uwag i zaleceń zgłoszonych w procesie oceny wniosku o dofinansowanie na każdym etapie oceny.

Oferty można składać do 27 lipca.

• Czym jest projekt „Integracja PZGiK”?

Jak możemy przeczytać w „Opisie przedmiotu zamówienia”, celem projektu jest zapewnienie integracji usług i danych PZGiK na poziomie krajowym w zakresie baz prowadzonych na poziomie powiatowym: EGiB, GESUT, BDOT500, baz danych szczegółowych osnów geodezyjnych oraz rejestru cen nieruchomości.
W ramach projektu ma również nastąpić integracja na poziomie centralnym usług i danych udostępnianych innym organom centralnym, którym niezbędny do realizacji zadań jest dostęp do wiarygodnych i aktualnych danych pozyskanych od organów niższego szczebla.

Istotą projektu jest także utworzenie jednolitych i zintegrowanych narzędzi, które umożliwią udostępnianie obywatelom i przedsiębiorcom zaawansowanych usług bazujących na rozproszonej informacji przestrzennej gromadzonej w jednostkach samorządu terytorialnego (JST) szczebla powiatowego. Projekt ma przyczynić się do zwiększenia dostępności usług oraz zbiorów danych będących w dyspozycji administracji publicznej, umożliwić współdziałanie systemów informatycznych Państwa oraz JST, a także zwiększyć możliwości ponownego wykorzystania danych przestrzennych.

W ramach projektu planuje się m.in.:
1) przekształcenie dokumentacji PZGiK z postaci analogowej do postaci cyfrowej (bazy danych) w celu jej udostępniania za pomocą usług;
2) zasilenie przez starostów powiatowych systemów wynikami prac opisanymi w pkt 1;
3) wytworzenie zbiorczej usługi udostępniającej wybrane dane PZGiK wymagające opłaty z dowolnego obszaru Polski;
4) wytworzenie usługi umożliwiającej pozyskanie wypisu lub wyrysu z rejestru EGiB z wykorzystaniem Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej oraz rejestru PESEL;
5) uproszczenie interfejsów użytkownika e-usług poprzez wykorzystanie najnowszych standardów i trendów w udostępnianiu danych geoprzestrzennych (np. komunikacja w języku naturalnych, OGC API).

Projekt „Integracja PZGiK” ma zasięg ogólnokrajowy. W zakresie przekształcenia dokumentacji z postaci analogowej do postaci cyfrowej obejmie nie więcej niż 100 JST. W zakresie wytwarzanych usług obejmie JST na poziomie powiatowym.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS