Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-19| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

DroneMap: nowe narzędzie dla operatorów BSP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej udostępniła mapę stref geograficznych, które obowiązują bezzałogowe statki powietrzne. Mapa oprócz prezentowania stref wyświetla informacje o warunkach jakie w wybranej lokalizacji należy spełnić, aby można było wykonać lot dronem.


DroneMap: nowe narzędzie dla operatorów BSP
DroneMap: nowe narzędzie dla operatorów BSP

Opublikowane dane są zgodne z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2019/947/UE oraz nowymi wytycznymi nr 17/2023 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, które obowiązującymi od 12 czerwca 2023 r.

Aby uzyskać informację o występujących strefach, należy wyszukać pożądana lokalizację, korzystając z wyszukiwarki lub wybierając i stawiając „pinezkę” dowolnym miejscu mapy. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z geolokalizacji komputera lub telefonu.

Aplikacja udostępnia informacje o lokalnych ograniczeniach, ich znaczeniu i ocenie możliwości wykonania lotu. DroneMap podczas sprawdzania konfliktów bierze pod uwagę dane planowanej operacji BSP, takie jak wysokość w metrach nad poziomem gruntu (AGL), masę drona, typ i kategorię lotu, które wprowadzane są w menu danych lotu znajdującym się po prawej stronie ekranu.

Bardzo ważne jest to, że DroneMap podczas oceny sytuacji w przestrzeni powietrznej bierze pod uwagę jedynie bieżącą sytuację, aktualną w chwili sprawdzania stref. Należy pamiętać, że struktury przestrzeni powietrznej są dynamiczne, a nowe strefy, mogą pojawić się w dowolnym miejscu i czasie. Pilot BSP ma więc obowiązek sprawdzenia czy strefa. w której planowany jest lot, nie zostanie aktywowana w czasie jego trwania (tabela aktywności zamieszczona jest w opisie strefy).

Szczegółowe informacje o zasadach korzystania znajdują się tutaj.

Źródło: PANSA


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS