Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-19| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Nowy kierunek studiów na WGGiIŚ AGH

Oferta edukacyjna Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie poszerzyła się o nowy kierunek studiów magisterskich – „Remote Sensing and Geo-Informatics”.


Nowy kierunek studiów na WGGiIŚ AGH

Program studiów, prowadzony w całości w języku angielskim, trwa cztery semestry i został zaprojektowany jako uzupełnienie dla absolwentów studiów licencjackich lub inżynierskich. Koncentruje się na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii teledetekcji i geoinformatyki do pozyskiwania, analizowania i interpretowania danych z różnych źródeł, takich jak satelitarne, lotnicze, dronowe, skanery lidar i kamery termowizyjne.

Zajęcia prowadzone w ramach kierunku „Remote Sensing and Geo-Informatics” mają umożliwić zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu teledetekcji, a także zapoznanie się z najnowszymi narzędziami i technikami przetwarzania obrazu, uczenia maszynowego i analizy danych geoprzestrzennych. Studenci będą mogli rozwijać umiejętności programowania, modelowania 3D, wizualizacji danych i zarządzania informacjami geoprzestrzennymi.
Proces nauczania bazuje na nowoczesnym podejściu, które skupia się na dużych blokach projektowych, umożliwiających praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Tradycyjne wykłady są minimalizowane, a większość zajęć odbywa się w formie warsztatów i pracy w grupach.

Jak zapewnia AGH, program magisterski „Remote Sensing and Geo-Informatics” otwiera różnorodne możliwości zatrudnienia w sektorach takich, jak ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, badania naukowe, zarządzanie kryzysowe, urbanistyka, rolnictwo, energetyka, transport i wielu innych. Absolwenci będą w stanie wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do rozwiązywania rzeczywistych problemów związanych z analizą danych przestrzennych i podejmowaniem świadomych decyzji.

Rekrutacja na studia magisterskie trwa do 17 lipca.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS