Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-02| GIS, Teledetekcja

Nowy standard danych fotogrametrycznych od Pix4D

Firma Pix4D zaprezentowała nowy, otwarty standard Open Photogrametry Format, który ma ułatwić przechowywanie i wymianę danych fotogrametrycznych.


Nowy standard danych fotogrametrycznych od Pix4D

OPF jest otwartym i rozszerzalnym formatem, który przechowuje dane o modelu 3D wraz z danymi wejściowymi (informacje o użytej kamerze, układzie współrzędnych, punktach kontrolnych i skali) oraz wyjściowymi (informacje o kalibracji kamery oraz gęstości chmury punktów).

OPF jest przeznaczony przede wszystkim do stosowania w dziedzinie fotogrametrii i teledetekcji. Może być używany przez naukowców, pracowników akademickich oraz innych użytkowników, którzy pracują z obrazami cyfrowymi i poszukują wydajnego sposobu zarządzania projektami i ich udostępniania. Twórcy liczą, że nowe rozwiązanie przyczyni się do popularyzacji wymiany danych, zwiększy ich dostępność oraz ułatwi współpracę użytkowników z różnych branż.

Aktualnie format jest kompatybilny z programem PIX4Dmatic, który pozwala na import i eksport projektów OPF, a w przyszłości planowane jest rozszerzenie funkcjonalności na inne produkty Pix4D. Pełna dokumentacja jest dostępna on-line na GitHubie.

Źródło: Pix4D


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS