Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-13| Teledetekcja, Software

Więcej automatycznej detekcji w PIX4Dsurvey

Znany twórca oprogramowania fotogrametrycznego – szwajcarska firma Pix4D, zaprezentował nową wersję aplikacji PIX4Dsurvey. Wydanie wyróżniają przede wszystkim nowe narzędzia do automatycznej wektoryzacji obiektów.


Więcej automatycznej detekcji w PIX4Dsurvey <br />
Automatyczna wektoryzacja dachów
Automatyczna wektoryzacja dachów

Program PIX4Dsurvey wzbogacił ofertę Pix4D równo trzy lata temu. W zamierzeniu producenta ma on być pomostem łączącym cyfrową fotogrametrię i projektowanie wspomagane komputerowo (CAD). Aplikacja pozwala przetwarzać dane punktowe do formatów CAD, a także wektoryzować obiekty z wykorzystaniem środowiska rayCloud.

Od momentu premiery program doczekał się już kilku aktualizacji wprowadzających nowe funkcje. W tej najnowszej (do wersji 1.43) nowością są przede wszystkim nowe narzędzia automatyzujące wykrywanie wybranych kategorii obiektów na danych fotogrametrycznych.

Pierwsze z nich usprawnia wektoryzację oraz pomiar dachów na danych 3D. Zasada jego działania jest prosta – wystarczy jedno kliknięcie, by algorytmy automatycznie wektoryzowały pojedynczą płaszczyznę dachową. W razie potrzeby wynik takiej analizy można następnie poddać automatycznej edycji. PIX4Dsurvey oferuje ponadto narzędzia do wykonywania pomiarów dachów – np. powierzchni, orientacji czy nachylenia. Mogą się one przydać chociażby w przygotowaniach do instalacji paneli słonecznych.

Drugą nowością jest automatyczna identyfikacja słupów na zdjęciach. Efektem działania tego narzędzia jest warstwa markerów prezentujących lokalizację tego typu obiektów, którą następnie można wyeksportować do jednego z formatów CAD.

A skoro o formatach mowa, to kolejną nowością w PIX4Dsurvey 1.43 są dodatkowe opcje eksportu danych przestrzennych. Modele TIN można bowiem zapisać w formacie GeoTIFF, a współrzędne punktów – w arkuszu CSV.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS