Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-26| Teledetekcja, Przetargi

ARiMR oszczędzi na satelitarnej ortofotomapie

Ponad 3 mln zł zapłaci Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za satelitarną ortofotomapę pokrywającą łącznie 43 tys. km kw. kraju.


ARiMR oszczędzi na satelitarnej ortofotomapie

Opracowanie ma powstać w barwach rzeczywistych (RGB) i barwach fałszywych (CIR) w rozdzielczości radiometrycznej 8 bitów na kanał oraz w rozdzielczości przestrzennej 50 cm. Zamówienie na te dane podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje 20 tys. km kw., a druga – 23 tys. km kw. Łącznie ortofotomapa ma objąć wybrane powiaty we wszystkich 16 województwach.

W przypadku obydwu części najkorzystniejsze, a zarazem najtańsze oferty złożyło konsorcjum krakowskich firm SmallGIS i AlterGeo Holding. Wartość podpisanych umów to 1,57 mln zł brutto (część I) oraz 1,63 mln zł (część II), co w sumie daje 3,20 mln zł. Natomiast ARiMR gotowa była przeznaczyć na to zamówienia dużo więcej, bo aż 8,50 mln zł.

Pozostałe oferty w postępowaniu złożyły następujące firmy:
• ProGea 4D z Krakowa – 1,75 mln zł (część I) oraz 2,01 mln zł (część II);
• CloudFerro z Warszawy i KPGeo z Krakowa – 2,15 mln zł (część I) oraz 2,48 mln zł (część II).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS