Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-08| Teledetekcja, Software

Nowa aplikacja OPEGIEKA wykryje defekty na zdjęciach

CertiflAI to najnowszą desktopowa aplikacja przeznaczona do kontroli zdjęć lotniczych pod kątem występowania defektów. Została stworzona przez zespół OPEGIEKA Elbląg.


Nowa aplikacja OPEGIEKA wykryje defekty na zdjęciach

Dzięki wykorzystaniu dużych zbiorów danych zdjęć lotniczych modele uczenia maszynowego zaimplementowane w CertiflAI wykazują dobrą i stabilną wydajność w wykrywaniu wad na zdjęciach charakteryzujących się różnymi GSD, typami terenu czy wykonanych w różnych porach roku.
CertiflAI wykrywa 6 rodzajów powszechnie występujących wad obrazów lotniczych – chmury, cienie chmur, rozmycia, przebarwienia, wypalone obszary i odblaski. Niektóre z tych wad są krytyczne i mogą powodować konieczność powtórzenia akwizycji danych. Inne są mniej kluczowe, ale ich wykrycie może pomóc w wygenerowaniu dobrej jakości produktu końcowego.

Aby stworzyć wystarczająco duże zbiory danych, firma OPEGIEKA opracowała zaawansowane algorytmy, które symulują defekty na zdjęciach lotniczych, Dzięki nim można wygenerować quasi-nieskończoną liczbę przykładów do szkolenia modeli uczenia maszynowego. Wykorzystując otwarte bazy danych opublikowanych ortofotomap i włączając elementy losowości w proces symulacji defektów, CertiflAI jest w stanie osiągnąć niezrównaną dokładność i skuteczność w wykrywaniu defektów.

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS