Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-02| Geodezja, Sprzęt, Ludzie, Kataster

Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 5/2023. Jest to ostatni numer przygotowany przez dotychczasową redakcję (więcej informacji TUTAJ). O 28-letniej historii pisma można przeczytać w artykule okładkowym „Naprzeciw potrzebom”. Z kolei historię Geoforum.pl przedstawiamy w tekście "Sukces zaskoczył nawet twórców"


Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Ponadto czytelnicy znajdą w numerze wywiad z dr. hab. Waldemarem Izdebskim. Były GGK opowiada, jak nadal monitoruje informatyzację polskiej geodezji i nie daje spokoju odpowiedzialnym za usterki urzędnikom. Piszemy też o przenosinach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na ulicę Żurawią.

Miłośników technologii z pewnością zainteresuje test systemu pomiarowego RoboDog firmy GPS Global Solutions. Kroczące roboty pomiarowe na razie budzą powszechną sensację. Ale czy mają szansę powtórzyć sukces bezzałogowych systemów latających, które szybko stały się popularnym wyposażeniem firmy geodezyjnej?
Z kolei Paweł Ziemnicki pisze o rosnącym zatłoczeniu i zaśmieceniu orbit okołoziemskich. W gromadzeniu wiedzy o wszelkich poruszających się tam obiektach pomagają dziś satelity, które wcale nie były projektowane pod kątem takich misji.

W części prawnej GEODETY sędzia Magdalena Durzyńska przybliża temat wpływu istniejącej zabudowy na możliwość podziału działki. Natomiast Henryk Bartoszewicz pisze o kolejnym tomie „Atlasu historycznego miast ukraińskich” poświęconym miejscowości Żydaczów.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili majowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych majowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Dostęp do dowolnego numeru uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS