Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-26| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Rock Robotic R3 Pro: zaawansowany lidar w lekkiej obudowie

Oferta skanerów laserowych dla dronów rozrasta się coraz szybciej. Najnowsza premiera to seria R3 firmy Rock Robotic z Doliny Krzemowej.


Rock Robotic R3 Pro: zaawansowany lidar w lekkiej obudowie

Producent zachwala ten instrument jako zaawansowane komponenty zamknięte w niewielkiej i kompaktowej obudowie. Względem starszych produktów tej marki R3 ma wyróżniać większa dokładność pomiaru, lepsze algorytmy SLAM i kamera oraz mniejsza waga.

Jeśli chodzi o konkrety, wersja Pro bazuje na lidarze Hesai Pandar XT32 Sensor, który mierzy do 1,28 mln punktów na sekundę (w wersji standardowej zainstalowano skaner XT16). Częścią systemu jest ponadto trzyczęstotliwościowy odbiornik GNSS oraz cyfrowa kamera z matrycą 26 Mpx, która może służyć zarówno do produkcji ortofotomapy, jak i kolorowania chmury punktów. Jak zapewnia producent, cały zestaw waży niecałe 1,3 kg i zapewnia dane o dokładności 3 cm.

Dzięki kompatybilności ze SkyPort, skaner można łatwo zintegrować z bezzałogowcami marki DJI. Co jednak istotne, dzięki wbudowanym algorytmom SLAM skanery R3 można wykorzystać nie tylko do skanowania lotniczego, ale również w mobilnych pomiarach naziemnych – także w miejscach, gdzie nie są dostępne sygnały nawigacji satelitarnej.

Spółka oferuje jednak nie tylko hardware, ale i własny software. Pozwala on na planowanie i kontrolowanie misji pomiarowych, postprocessing chmury punktów i zdjęć oraz generowanie produktów pochodnych.

– Chcemy, aby geodeci i kartografowie otrzymali możliwie najprostszy przepływ pracy, a jednocześnie uzyskiwali najlepsze wyniki – powiedział prezes Rock Robotic Harrison Knoll. – Od momentu, gdy latasz dronem w terenie, aż do wysłania materiałów do klienta ROCK sprawia, że jest to tak proste, jak to tylko możliwe – podkreśla.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS