wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-18| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

FJD Trion S1: nowy wielozadaniowy skaner SLAM

Zajmująca się robotyką firma FJDynamics z Singapuru zaprezentowała mobilny skaner laserowy Trion S1. Instrument można wykorzystać zarówno do pomiarów z ręki, jak i drona czy samochodu.


FJD Trion S1: nowy wielozadaniowy skaner SLAM
FJD Trion S1: nowy wielozadaniowy skaner SLAM

Skaner wykorzystuje algorytmy SLAM (Simultaneous localization and mapping), co umożliwia prowadzenie mobilnych pomiarów również bez dostępu do sygnałów nawigacji satelitarnej, a więc także wnętrz budynków. By pozyskać szczegółowy i dokładny model 3D obiektu, wystarczy przejść się po nim ze skanerem. Jak zapewnia producent, urządzenie z powodzeniem można integrować z plecakiem, samochodem, łodzią czy dronami. Sprzyja temu niewielka waga skanera, która wynosi 1,8 kg.

Jeśli chodzi o możliwości pomiarowe, skaner pozyskuje do 320 tys. pkt/s z dokładnością od 0,8 do 2 cm. Pole widzenia urządzenia wynosi 360° w pionie i 270° w poziomie. Zasięg pomiaru sięga natomiast 120 metrów. Wśród zalet urządzenia producent wymienia ponadto pojemne akumulatory oraz łatwą obsługę.

Wraz ze skanerem firma FJDynamics oferuje dwa programy. Trion Scan to mobilna aplikacja, która pozwala wizualizować pozyskane dane w czasie rzeczywistym. Do postprocessingu danych służy natomiast desktopowe oprogramowanie Trion Metahub.

W ocenie producenta wspomniane wyżej cechy skanera sprawiają, że sprawdzi się on w wielu różnorodnych zastosowaniach, np. w pomiarach objętości hałd, modelowaniu informacji o budynkach (BIM), leśnictwie, ochronie zabytków oraz geodezji i kartografii.


Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów, a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS