Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-14| Mapy, Imprezy

O Eugeniuszu Romerze i PPK w Opatowie

21 marca – w Światowy Dzień Geodety – w Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie odbędzie się seminarium naukowo-techniczne pod hasłem „Eugeniusz Romer i jego Polski Przegląd Kartograficzny”.


O Eugeniuszu Romerze i PPK w Opatowie <br />
Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie
Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

Wydarzenie organizowane jest dla uczczenia 100-lecia „Polskiego Przeglądu Kartograficznego”, którego twórcą był Eugeniusz Mikołaj Romer. Pierwszy zeszyt PPK ukazał się w styczniu 1923 r.

Podczas seminarium odbędą się prelekcje poświęcone Eugeniuszowi Romerowi oraz „Polskiemu Przeglądowi Kartograficznemu”. Zaplanowano też okolicznościową wystawę „Mapy i atlasy Romera”.
Kulminacyjnym punktem spotkania geodetów i kartografów będzie podpisanie listu intencyjnego (wniosku) w sprawie nadania imienia opatowskiemu muzeum profesora Eugeniusza Mikołaja Romera.

Seminarium organizuje Stowarzyszenie Geodetów Polskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Geodezyjnych i Kartograficznych „Geocentrum” oraz Stowarzyszeniem Kartografów Polskich.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym p.o. GGK Alicji Kulki.

PROGRAM SEMINARIUM

Patronat medialny nad sympozjum objęła redakcja miesięcznika GEDOETA i portalu Geoforum.pl

Przypomnijmy, że 100-lecie „Polskiego Przeglądu Kartograficznego” świętowane będzie też podczas XLV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej „Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych”. Wydarzenie – organizowane przez Katedrę Geomatyki i Kartografii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego – odbędzie się w dniach 20–23 września w Lublinie i Janowie Lubelskim. Więcej informacji

Źródło: SGP, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS