Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2008-03-06 | GNSS, GIS, Mapy, Firma, Software

Tele Atlas dla polskiego biznesu


Na wczorajszym spotkaniu (5 marca, Warszawa) dla partnerów biznesowych Tele Atlasu można się było dowiedzieć, że już niedługo oferta firmy zostanie rozszerzona o nowy produkt – cyfrową bazę danych geograficznych MultiNav, której struktura jest zoptymalizowana dla zastosowań w systemach nawigacyjnych.

Głównym atutem bazy MultiNav będzie specjalna budowa bazy z informacjami, dzięki której popularne systemy nawigacyjne będą działały szybciej i wydajniej. Nowy produkt charakteryzuje się również modularną budową, przez co może być dopasowany do konkretnych potrzeb użytkownika, a przez to tańszy (np. dla firmy zajmującej się nadzorem floty samochodowej ważniejszy jest układ ulic niż POI). Ważne jest również to, że dla danych opracowano jedną specyfikację, tak więc format dla informacji z USA będzie identyczny jak tych z Europy. Jest to tzw. bezszwowość systemu.
MultiNav ma być naturalnym następcą znanego produktu MultiNet. Zawiera on cyfrowe bazy danych blisko 200 krajów z całego świata, w tym 33 państw europejskich z Polską włącznie. Dla ponad 46% powierzchni Polski opracowana jest sieć dróg i ulic z pełną informacją adresową. Dodatkowo znaleźć tu można ok. 106 000 POI. Ale już w najbliższych miesiącach dostępne będzie 50% danych.
Tele Atlas oferuje jeszcze kilka innych ciekawych baz danych, które, niestety, nie obejmują naszego kraju. Są to m.in. Tele Atlas Logistics (specjalna baza z informacjami o dostępności dróg dla ciężarówek, uwzględniająca ich wysokość, ograniczenia ciężaru i rodzaju przewożonego materiału, a także POI ze specyficznymi obiektami typu parkingi i motele dla kierowców TIR-ów), Tele Atlas 2D City i 3D City (szczegółowe mapy miast podzielone na 3 warstwy tematyczne, modele 3D największych metropolii świata dostępne w wersji blokowej lub teksturyzowanej) czy Tele Atlas Connect (sieć dróg realizująca połączenia tranzytowe między krajami).
Specjalnymi gośćmi spotkania z Tele Atlasu byli Martin Probst (dyrektor sprzedaży B2B na centralną i wschodnią Europę) oraz Jimmy Couchie (menedżer ds. badania rynku).

MP


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

nic nie rozumiem W odgikach maja papierowe bazy danych przestrzennych, albo foliowe, jak kto woli. Czy baza danych kojarzy ci sie zawsze z postacia cyfrowa?
  
cyfrowa baza danych? a co to takiego?! Może to jakaś nowa technologia - cyfrowa. Tak jak - przestrzenna baza danych - według esri. Nazwy marketingowe. Jeżeli już to istnieje - baza danych przestrzennych. Niby nic ale robi różnicę. Ale cyfrowa bd to coś nowego.
  



zobacz też:

Pierwszy SmartGPS z mapą Europy

Na rynku pojawił się właśnie najnowszy model SmartGPS – N90 z dokładną mapą Polski oraz 43 krajów Europy.

Raport finansowy firmy Tele Atlas za III kwartał

Firma Tele Atlas, dostawca map cyfrowych i rozwiązań do nawigacji GPS, opublikowała swoje wyniki...

Kto kupi Tele Atlas?

Holenderska spółka Tele Atlas otrzymała nową ofertę dotyczącą jej wykupienia. W lipcu wystąpiła z nią firma TomTom, a 31...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
KNG Dahlta w Tatrach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszy opis rakiety wieloczłonowej zawarł K. Siemienowicz w 1650 r. w dziele „Artis magnae Artilleriae, pars prima”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Willebrord Snell van Royen, Snellius (1580-1626)

Willebrord  Snell van Royen, Snellius (1580-1626)
Holenderski matematyk, fizyk, astronom. Urodził się w Leidzie w 1580 roku (niektóre źródła podają rok 1591). Pierwszych lekcji matematyki udzielał mu ojciec – profesor medycyny w Louvain, a następnie matematyki i hebrajskiego na uniwersytecie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1769

1769
Powstają pierwsze szczegółowe mapy topograficzne Tatr. Wykonano je w ramach pomiarów prowadzonych przez Austriaków (tzw. zdjęcia józefińskie).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama