Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-23| Geodezja, Prawo

Nowy pomysł na usprawnienie cyfryzacji PZGiK

Resort rozwoju chce znieść termin, który zobowiązywał powiaty do cyfryzacji swojego zasobu geodezyjnego do końca 2022 roku. W zamian proponuje zupełnie inne rozwiązanie.


Nowy pomysł na usprawnienie cyfryzacji PZGiK

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnym brzemieniem rozporządzenia w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiaty miały czas do 31 grudnia 2022 roku, aby przetworzyć swoje zasoby geodezyjne do postaci cyfrowej. Oczywiście, miło upływu tego terminu w wielu PODGiK-ach wciąż króluje papier.

By wreszcie zmienić ten stan rzeczy, Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaproponowało właśnie modyfikację wspomnianego rozporządzenia. Z aktu tego usunięty zostałby wspomniany termin. W zamian wprowadzony zostałby przepis, zgodnie z którym organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, który otrzyma zgłoszenie pracy geodezyjnej lub wniosek dotyczący udostępnienia materiałów PZGiK w postaci elektronicznej, będzie zobowiązany udostępnić materiały w takiej właśnie formie. Jeśli zatem w takim przypadku wnioskowany materiał byłby w postaci analogowej, przed udostępnieniem go PODGiK musiałby go niezwłocznie zeskanować.

Zgodnie z załączoną do projektu rozporządzenia oceną skutków regulacji proponowany zapis nie będzie wiązał się dla samorządów z dodatkowymi kosztami.

Rozporządzenie miałoby wejść 30 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw. Uwagi do projektu tego aktu można składać przez najbliższe dwa tygodnie.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS