Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-01-02 | Geodezja, Ludzie, Instytucje

Dr Robert Wł. Bauer rezygnuje z kierowania IGiK-iem

Wraz z końcem 2022 roku dr inż. Robert Wł. Bauer przestał pełnić funkcję dyrektora Instytutu Geodezji i Kartografii. P.o. dyrektora została dr hab. Monika Wilde-Piórko – zastępca kierownika Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK.


Ilustracja: Dr Robert Wł. Bauer rezygnuje z kierowania IGiK-iem <br />
Robert Wł. Bauer i Monika Wilde-Piórko
Robert Wł. Bauer i Monika Wilde-Piórko

Dr inż. Robert Władysław Bauer jest absolwentem kierunku geodezja wojskowa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej (1991 r.). Po studiach został skierowany do pracy w 22 Samodzielnym Oddziale Topogeodezyjnym w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej na stanowisko dowódcy Sekcji Topogeodezyjnej. Po utworzeniu Szefostwa Geografii Wojskowej powierzono mu stanowisko starszego specjalisty – pełnomocnika szefa ds. ochrony informacji niejawnych. Był dowódcą Grupy Wsparcia Geograficznego V i IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, potem starszym oficerem ds. geografii wojskowej IV zmiany PSZ w Afganistanie. W czerwcu 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie. We wrześniu tego samego roku powierzono mu stanowisko głównego inżyniera Wojskowego Centrum Geograficznego.
W 2015 r. – po wygraniu konkursu – został powołany na stanowisko dyrektora Instytutu Geodezji i Kartografii. Funkcję tę – na własną prośbę – przestał pełnić 31 grudnia 2022 r.

P.o. dyrektora IGiK z początkiem roku została dr hab. Monika Wilde-Piórko – specjalistka w zakresie fizyki litosfery, prowadząca działalność naukową związaną z badaniami struktury skorupy i płaszcza Ziemi metodami sejsmicznymi (z wykorzystaniem rejestracji sejsmicznych i grawimetrycznych).
W 1997 r. ukończyła jednolite studia magisterskie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność fizyka litosfery). Tam też w 2017 r. uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka za cykl publikacji pt. „Sejsmiczna funkcja odbioru – techniki badania struktury litosfery i strefy przejściowej płaszcza Ziemi”.
Była słuchaczem Studiów Doktoranckich na Wydziale Fizyki UW (1997–2002), a następnie adiunktem na Wydziale Fizyki UW (2002–2017). W latach 2006–2013 pełniła funkcję kierownika Zakładu Fizyki Litosfery UW, a latach 2016–2017 – zastępcy dyrektora Instytutu Geofizyki UW ds. dydaktyki. Pod koniec 2017 r. rozpoczęła pracę w Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK na stanowisku głównego specjalisty, a od 2018 r. kontynuuje ją na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Źródło: IGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

, szykuje sie Pan do przejścia na GGK?
    1 
 7 
odp: , nie
  
Tonący statek? To nie jest przypadkiem tak,że dyrektor ucieka z tonącego statku??
  
 3 
odp: Tonący statek? Proszę się nie obawiać, Instytut zostawiam w dobrej kondycji finansowej.
  
 2 
- Wielka szkoda, że Dyrektor zrezygnował. Był to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Powodzenia w życiu.
  
 6 
Podziękowanie Szanowni Państwo, Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę, te ostatnie blisko 8 lat pracy w Instytucie było dla mnie dużym wyzwaniem (misja IGiK), czasy nie były łatwe: dynamiczne zmiany w prawie, pandemia, wojna w Ukrainie, kryzys gospodarczy, inflacja itd. Swoje obowiązki zawsze starałem się wykonywać bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Pomimo tego, że nie łatwo jest dzisiaj działać na ?naszym? geodezyjno-kartograficzno-teledetekcyjnym rynku, to Instytut jest w dobrej kondycji - zawdzięczamy to głównie wysiłkowi wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej oraz ogromnemu (podkreślam: ogromnemu) zaangażowaniu całej Załogi. Dzięki pracy w IGiK miałem okazję poznać wiele wspaniałych, wyjątkowych i ciekawych osób ? jestem za to b. wdzięczny losowi. Mam nadzieję, że z częścią z Państwa będę mógł dalej współpracować w niedalekiej przyszłości, teraz jadę na zasłużony urlop do tzw. ?ciepłych krajów? (wrócę jeszcze przed bocianami :)). pozdrawiam bardzo serdecznie Robert Wł. Bauer
    1 
 34 



zobacz też:

Dane topo i meteo ważne jak broń

W kwietniowym GEODECIE o wojnie w Ukrainie i doświadczeniach z misji w Iraku i Afganistanie rozmawiamy z dr. inż...

IGiK świętował 75-lecie

Instytut Geodezji i Kartografii rozpoczął świętowanie 75-lecia istnienia w lutym br. od inauguracji cyklu seminariów...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1964 r. w gospodarce uspołecznionej pracowało 2389 geodetów z wyższym wykształceniem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Roger Tomlinson (1933-2014)

Roger Tomlinson (1933-2014)
Brytyjski naukowiej, powszechnie uważany za twórcę pierwszego systemu informacji geograficznej, stąd nazywany był "ojcem GIS-u". Urodził się 17 listopada 1933 r. w Cambridge (Wlk. Brytania). W latach 1951-54 służył w RAF jako pilot. Studiował...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1881

1881
Warszawa zawarła kontrakt z angielskim inżynierem Williamem Lindleyem (1808-1900) na budowę systemu kanalizacji i wodociągów w stolicy. W Biurze Budowy Wodociągów i Kanalizacji utworzono Wydział Pomiarów, który do 1887 r...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama