wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-02| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Dr Robert Wł. Bauer rezygnuje z kierowania IGiK-iem

Wraz z końcem 2022 roku dr inż. Robert Wł. Bauer przestał pełnić funkcję dyrektora Instytutu Geodezji i Kartografii. P.o. dyrektora została dr hab. Monika Wilde-Piórko – zastępca kierownika Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK.


Dr Robert Wł. Bauer rezygnuje z kierowania IGiK-iem <br />
Robert Wł. Bauer i Monika Wilde-Piórko
Robert Wł. Bauer i Monika Wilde-Piórko

Dr inż. Robert Władysław Bauer jest absolwentem kierunku geodezja wojskowa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej (1991 r.). Po studiach został skierowany do pracy w 22 Samodzielnym Oddziale Topogeodezyjnym w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej na stanowisko dowódcy Sekcji Topogeodezyjnej. Po utworzeniu Szefostwa Geografii Wojskowej powierzono mu stanowisko starszego specjalisty – pełnomocnika szefa ds. ochrony informacji niejawnych. Był dowódcą Grupy Wsparcia Geograficznego V i IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, potem starszym oficerem ds. geografii wojskowej IV zmiany PSZ w Afganistanie. W czerwcu 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie geodezja i kartografia na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie. We wrześniu tego samego roku powierzono mu stanowisko głównego inżyniera Wojskowego Centrum Geograficznego.
W 2015 r. – po wygraniu konkursu – został powołany na stanowisko dyrektora Instytutu Geodezji i Kartografii. Funkcję tę – na własną prośbę – przestał pełnić 31 grudnia 2022 r.

P.o. dyrektora IGiK z początkiem roku została dr hab. Monika Wilde-Piórko – specjalistka w zakresie fizyki litosfery, prowadząca działalność naukową związaną z badaniami struktury skorupy i płaszcza Ziemi metodami sejsmicznymi (z wykorzystaniem rejestracji sejsmicznych i grawimetrycznych).
W 1997 r. ukończyła jednolite studia magisterskie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność fizyka litosfery). Tam też w 2017 r. uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka za cykl publikacji pt. „Sejsmiczna funkcja odbioru – techniki badania struktury litosfery i strefy przejściowej płaszcza Ziemi”.
Była słuchaczem Studiów Doktoranckich na Wydziale Fizyki UW (1997–2002), a następnie adiunktem na Wydziale Fizyki UW (2002–2017). W latach 2006–2013 pełniła funkcję kierownika Zakładu Fizyki Litosfery UW, a latach 2016–2017 – zastępcy dyrektora Instytutu Geofizyki UW ds. dydaktyki. Pod koniec 2017 r. rozpoczęła pracę w Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK na stanowisku głównego specjalisty, a od 2018 r. kontynuuje ją na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Źródło: IGiK, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS