wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-30| artykuł sponsorowany | Sprzęt

Cygnus: Nowy mobilny modułowy skaner 3D SLAM od SatLaba

Skaner SLAM SatLab Cygnus przynosi zupełnie nowe wrażenia. Łącząc najnowszą technologię SLAM z najbardziej wydajnym i rewolucyjnym algorytmem.


Cygnus: Nowy mobilny modułowy skaner 3D SLAM od SatLaba

Nawet bez satelitów GNSS Cygnus może w łatwy, sprawny i szybki sposób pozyskiwać dane elastycznie w każdym zewnętrznym, wewnętrznym, podziemnym lub innym mocno zasłoniętym miejscu.

Nie będziemy tutaj pisać o szczegółach specyfikacji ogólnodostępnej.

Skupmy się bardziej na stronie użytkowej skanera:

SatLab postawił na szybkość pracy i wygodę użytkowania pozwalającą każdemu wykonywać pomiary zaraz po 5-minutowym szkoleniu.

Jak wygląda obsługa skanera w rzeczywistości?

Uruchamiamy Skaner jednym przyciskiem, a na mini ekranie modułu skanera widzimy komunikat „Kalibrowanie”, następnie po kilkunastu sekundach komunikat, że skaner jest gotowy do pracy.

Aplikacja mobilna SatLab SLAM Manager APP

Jest to wydajna i bardzo prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na wizualizacje oraz szybkie przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. W uniwersalnym uchwycie na urządzenia Android, możemy zamontować dowolny smartfon i widzieć postęp naszych prac.

ROZPOCZĘCIE POMIARU:

Na ekranie smartfona naciskamy przycisk „pomiar” i urządzenie rozpoczyna pomiar.

Nie ma potrzeby tworzenia plików, zadań, konfiguracji parametrów skanera itp. Wszystko jest automatycznie tworzone, a operator jedynie uruchamia skan jednym przyciskiem.

Po zakończeniu skanu, naciskamy na ekranie smartfona przycisk kończący skan.

CO DALEJ?

Możemy znów jednym przyciskiem na ekranie smartfona zapisać nasze pomiary, konwertując je na uniwersalny plik .LAS, który może być użyty w praktycznie każdym oprogramowaniu, które użytkownik wykorzystuje. Co więcej, rezultaty naszej pracy możemy również jednym przyciskiem zapisać na super szybkiej karcie SD dołączonej do zestawu, dzięki czemu nie musimy podłączać skanera do komputera – aby zgrać dane, wystarczy przełożyć kartę, co jest dodatkowym ułatwieniem i przyspieszeniem pracy.

W zestawie ze skanerem każdy klient otrzymuje również oprogramowanie do postprocessingu skanów na PC SatLab SLAM Studio.

UNIWERSALNOŚĆ i MODUŁOWOŚĆ:

Co więcej, skaner SatLab Cygnus jest modułowy, co oznacza, że możemy opcjonalnie dokupić do niego akcesoria do różnych zastosowań – Uchwyt z Gimbalem do Dronów, uchwyt z płytą stabilizacyjną do pojazdów lub Plecak ze stelażem pozwalający na montaż również odbiornika GNSS.

Przykładowy skan z powietrza przy użyciu multikoptera:

A także linii energetycznych

Jeśli jesteś zainteresowany skanerem, przykładowymi surowymi plikami lub masz jakiekolwiek pytania, bardzo chętnie pomożemy – zapraszamy do kontaktu z głównym oddziałem europejskim SatLab w Markach pod Warszawą lub z głównym dealerem SatLab w Polsce – firmą GEOBUD SERWIS ARTUR GRZYWIŃSKI.

Ceny zawsze jawne – dlatego po więcej informacji oraz ceny zapraszamy również do sklepu on-line gpsglobalsolutions.com

Zespół SatLab Polska oraz Partnerzy


«« powrótwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS