Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-13| artykuł sponsorowany | Firma

Przed Tobą montaż pompy ciepła? Sprawdź, od czego zależy cena

Pompa ciepła to nowoczesny sposób na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Kupno i montaż takiego systemu potrafi jednak pochłonąć sporą część budżetu, zwłaszcza jeśli się na tym nie znamy. Ile kosztuje pompa ciepła wraz z montażem? Od czego dokładnie zależy cena takiego przedsięwzięcia?


Przed Tobą montaż pompy ciepła? Sprawdź, od czego zależy cena

Ile kosztuje montaż pompy ciepła? Od czego zależy cena?

Na montaż pompy ciepła (pompy ciepła mazowieckie) decyduje się coraz więcej osób, bo mimo że jest to inwestycja dość kosztowna, to jednak w dłuższym okresie opłacalna. Trzeba przy tym pamiętać, że nie ma stałej ceny takiej inwestycji. Koszt wylicza się indywidualnie, biorąc pod uwagę m.in. takie czynniki, jak:

 • rodzaj pompy ciepła,
 • powierzchnia i sposób korzystania z budynku,
 • zastosowany system grzewczy – grzejniki lub ogrzewanie podłogowe,
 • zapotrzebowanie budynku na ciepło,
 • efektywność pompy ciepła,
 • technologia budowy domu,
 • rodzaj urządzenia.

Naturalnie droższe są pompy ciepła, które mają większą moc. Producenci samodzielnie ustalają ceny takich produktów. Wybierając pompę ciepła, lepiej stawiać na produkty wysokiej jakości, które z powodzeniem przetrwają kolejne lata użytkowania.

Zakup pompy ciepła wymaga przeanalizowania własnych potrzeb i parametrów produktów dostępnych na rynku. Pomocą służą specjaliści zajmujący się sprzedażą i montażem takich urządzeń.

Jakich kosztów się spodziewać, gdy chcemy zamontować gruntową pompę ciepła?

Montaż gruntowej pompy ciepła jest bardziej skomplikowany niż w przypadku pompy powietrznej. Cena takiego przedsięwzięcia w przypadku modeli gruntowych składa się z kilku elementów. Konieczne jest wzięcie pod uwagę zarówno samej pompy, jak i wymienników umieszczonych głęboko pod ziemią. Niezbędne jest też wykonanie wykopów. Istnieje opcja poprowadzenia instalacji pionowo lub poziomo, w zależności od parametrów gruntu. Gruntowa pompa ciepła jest wymagająca w montażu, ale na wielu działkach gwarantuje ona najwyższą wydajność.

Gruntowe pompy ciepła kosztują łącznie zwykle około 50-80 tysięcy. Wynika to z faktu, że do ceny samej pompy trzeba doliczyć wydatki związane ze stworzeniem źródła dolnego oraz koszt montażu.

Jak kształtuje się koszt instalacji powietrznej pompy ciepła?

Koszt samego urządzenia to około 20-40 tysięcy złotych. Trzeba doliczyć do niego także wydatki związane z montażem. W przypadku pompy ciepła powietrznej usługa ta kosztuje 30-55 tysięcy złotych. Konieczne jest uwzględnienie późniejszych kosztów eksploatacji. Najtańsze jest użytkowanie instalacji, którą podłączono do systemów odnawialnych źródeł energii.

Jaka jest cena pompy ciepła wraz z montażem w 2022 r.?

Z pompą ciepła wiążą się duże wydatki. Ostateczna cena urządzenia zależy od wielu czynników, jednak na ogół łączny koszt oscyluje w okolicach 40-50 tysięcy złotych. Wyliczenia za każdym razem przygotowuje się indywidualnie. Instalacja pompy ciepła jest poprzedzona stworzeniem prognoz i innych dokumentów, pozwalających na określenie przewidywanego kosztu inwestycji.

W jaki sposób można znacznie zmniejszyć koszt montażu pompy ciepła?

W celu uzyskania stałego dostępu do ciepłej wody użytkowej i ograniczenia kosztów związanych z ogrzewaniem budynku konieczne jest stworzenie sprawnie działającego systemu pompy ciepła. Taka inwestycja może być jednak droga. Istnieje kilka sposobów na ograniczenie jej kosztu.

Poleca się wybierać rozwiązania uwzględniające nie tylko zakup, ale również opcję instalacji pompy ciepła. W ten sposób mamy komfortową sytuację – nie musimy szukać oddzielnie firmy, która umie zamontować akurat to, a nie inne urządzenie, i wszystko mamy w jednym miejscu. Doskonałym przykładem firmy oferującej wszystkie elementy systemu i ich montaż jest firma handlowo-usługowa Eko2020. Zapewnia ona szeroki wybór systemów grzewczych od polskich i zagranicznych firm, jak również zajmuje się ich instalacją. Od lat tworzy sprawnie działające instalacje o dużej wydajności.

Rozwiązanie powierzenia montażu tej samej firmie, która dostarcza produkt, ma wiele zalet. Wśród najważniejszych warto wspomnieć:

 • sprawniejszy przebieg prac,
 • brak konieczności kontaktowania się oddzielnie z dostawcą produktu i z wykonawcami,
 • potraktowanie projektu przez jedną firmę całościowo,
 • montaż systemu grzewczego, ale też jego regulacja,
 • późniejszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • szkolenie klienta z obsługi urządzenia,
 • gwarancja na produkty i na usługi.

Kupno i zamontowanie instalacji grzewczej przez jedną firmę zapewnia więc oszczędność czasu, nerwów oraz pieniędzy. To wygodne rozwiązanie, chętnie wybierane przez właścicieli domów mieszkalnych i budynków o innym przeznaczeniu. Rynek pomp ciepła powietrze-woda jest obecnie bardzo duży, dlatego warto skorzystać z oferty sprawdzonego dostawcy produktów i usług, jakim jest Eko2020.


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS