|2022-12-01|
GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Prawo
Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 12/2022. Na koniec roku czytelnicy tradycyjnie już znajdą dwa raporty: wyniki finansowe geofirm oraz ceny usług geodezyjnych.
Nastroje zarówno w światowej, jak i krajowej gospodarce są coraz bardziej minorowe. Ale w wynikach finansowych firm geodezyjnych za rok 2021 nie widać dramatu. Czy to cisza przed burzą? Optymizmem nie nastraja też wzrost w 2022 roku cen za usługi geodezyjne. Choć rekordowy, to blednie na tle inflacji.
W grudniowym GEODECIE publikujemy aż trzy wywiady. Bohaterką najobszerniejszego jest dr hab. inż. Anna Kłos z Wojskowej Akademii Technicznej – specjalistka z zakresu matematycznego modelowania i analizy geodezyjnych szeregów czasowych, laureatka licznych prestiżowych nagród. Arkadiusz Klinkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych w Oddziale Zakładzie Gazowniczym w Łodzi (Polska Spółka Gazownictwa), opowiada o wykorzystaniu danych GIS-owych, nowych inwestycjach w PSG oraz bezpieczeństwie eksploatacji sieci gazowej. Natomiast Andrius Jurelionis i Darius Pupeikis z Kowieńskiego Uniwersytetu Technologicznego (KTU) dzielą się doświadczeniami z tworzenia cyfrowych bliźniaków infrastruktury.
Bogdan Grzechnik przygląda się Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu, a konkretnie – problemowi wywłaszczeń pod budowę tej ogromnej inwestycji. Jego zdaniem władze powinny zatroszczyć się o godziwe odszkodowania dla właścicieli nieruchomości zajmowanych pod CPK, a najlepiej w ogóle zaniechać tego projektu. A w dziale prawnym znaleźć można omówienia dwóch wyroków sądów administracyjnych. Pierwszy dotyczy ceny za przeprowadzenie rozgraniczenia, a drugi – obowiązków i uprawnień WINGiK-a podczas weryfikacji operatu.
Miłośników najnowszych technologii z pewnością zainteresuje redakcyjny test odbiornika GNSS Satlab Eyr. Jest to drugi tego typu instrument na rynku zapewniający „wizualne pozycjonowanie”. Jednak zamiast jednej, ma aż dwie wbudowane kamery. Do czego one służą, dowiemy się z artykułu.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych grudniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.
Zawartość grudniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|