Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-01| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Prawo

Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 12/2022. Na koniec roku czytelnicy tradycyjnie już znajdą dwa raporty: wyniki finansowe geofirm oraz ceny usług geodezyjnych.


Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Nastroje zarówno w światowej, jak i krajowej gospodarce są coraz bardziej minorowe. Ale w wynikach finansowych firm geodezyjnych za rok 2021 nie widać dramatu. Czy to cisza przed burzą? Optymizmem nie nastraja też wzrost w 2022 roku cen za usługi geodezyjne. Choć rekordowy, to blednie na tle inflacji.

W grudniowym GEODECIE publikujemy aż trzy wywiady. Bohaterką najobszerniejszego jest dr hab. inż. Anna Kłos z Wojskowej Akademii Technicznej – specjalistka z zakresu matematycznego modelowania i analizy geodezyjnych szeregów czasowych, laureatka licznych prestiżowych nagród.
Arkadiusz Klinkiewicz, zastępca dyrektora ds. technicznych w Oddziale Zakładzie Gazowniczym w Łodzi (Polska Spółka Gazownictwa), opowiada o wykorzystaniu danych GIS-owych, nowych inwestycjach w PSG oraz bezpieczeństwie eksploatacji sieci gazowej.
Natomiast Andrius Jurelionis i Darius Pupeikis z Kowieńskiego Uniwersytetu Technologicznego (KTU) dzielą się doświadczeniami z tworzenia cyfrowych bliźniaków infrastruktury.

Bogdan Grzechnik przygląda się Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu, a konkretnie – problemowi wywłaszczeń pod budowę tej ogromnej inwestycji. Jego zdaniem władze powinny zatroszczyć się o godziwe odszkodowania dla właścicieli nieruchomości zajmowanych pod CPK, a najlepiej w ogóle zaniechać tego projektu.
A w dziale prawnym znaleźć można omówienia dwóch wyroków sądów administracyjnych. Pierwszy dotyczy ceny za przeprowadzenie rozgraniczenia, a drugi – obowiązków i uprawnień WINGiK-a podczas weryfikacji operatu.

Miłośników najnowszych technologii z pewnością zainteresuje redakcyjny test odbiornika GNSS Satlab Eyr. Jest to drugi tego typu instrument na rynku zapewniający „wizualne pozycjonowanie”. Jednak zamiast jednej, ma aż dwie wbudowane kamery. Do czego one służą, dowiemy się z artykułu.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych grudniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość grudniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS