wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-21| GIS, Imprezy

Zapowiedź Dnia GIS w stolicy

Pod hasłem „GIS w służbie społeczeństwu” 23 listopada w Sali Kinowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przy ul. Sylwestra Kaliskiego 25a odbędzie się konferencja GIS Day w Stolicy.


Zapowiedź Dnia GIS w stolicy <br />
fot. KNS GeoPixel
fot. KNS GeoPixel
Zapowiedź Dnia GIS w stolicy <br />
fot. WIG WAT
fot. WIG WAT
Jak informuje główny organizator – Koło Naukowe Studentów GeoPixel WAT w Warszawie – wydarzenie kierowane jest do młodzieży szkolnej, a także akademickiej kształcącej się przede wszystkim w kierunku przetwarzania informacji geograficznej. Ma ono na celu zapoznanie młodzieży i studentów z możliwościami zastosowania systemów informacji geograficznej (GIS) w nowych technologiach, gospodarce czy środowisku.

Całe spotkanie podzielono na trzy panele: • GIS w służbach mundurowych, • GIS w społeczeństwie cywilnym, • Zastosowania oprogramowania GIS w służbie społeczeństwu. Zaplanowano m.in. wystąpienie przedstawicielki Wojskowego Centrum Informacyjnego pt. „Przeznaczenie i funkcjonalności SI GEOSERWERA 2.0. Dystrybucja cyfrowych danych geoprzestrzennych”, a także reprezentanta Komendy Głównej Policji na temat krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

O tym, jak GIS może wspomóc państwo w czasie pandemii opowie dr hab. inż. Robert Olszewski z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Rządowy geoportal będzie z kolei tematem wystąpienia przedstawiciela GUGiK, a o interakcji człowiek–środowisko i kursie e-learningowym opartym na seriach czasowych danych teledetekcyjnych opowie przedstawicielka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Natomiast tyflomapy będą tematem wystąpienia przedstawiciela Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Szczegóły w programie obok.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8.00 i będzie transmitowane na żywo (link do transmisji). Jak podają organizatorzy, zaproszenie potwierdziło ponad 300 uczestników.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS