Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-17| GIS, Edukacja

Minigranty A. Pasek dla młodych naukowców już po raz trzeci

Fundacja im. Anny Pasek ogłosiła III edycję konkursu na minigranty dla młodych naukowców, którzy w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji.


Minigranty A. Pasek dla młodych naukowców już po raz trzeci <br />
Fragment aplikacji nagrodzonej w II edycji konkursu
Fragment aplikacji nagrodzonej w II edycji konkursu

Tematem przewodnim konkursu jest promocja geoinformacji i badań ją wykorzystujących wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Cel ten ma być zrealizowany poprzez zaproponowanie przez uczestników pakietu edukacyjnego stanowiącego zintegrowany zbiór danych geograficznych i opisowych, a także multimediów lub innych cyfrowych materiałów edukacyjnych. Na ich bazie nagrodzone zespoły przygotują wizualizacje w serwisie ArcGIS Online, które mają stanowić wsparcie dla uczniów i nauczycieli.

Uzyskany minigrant będzie można przeznaczyć nie tylko na pokrycie kosztów pracy, ale również zakup niezbędnych danych i aparatury czy opłaty za korzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych.

Termin składania wniosków na minigranty im. Anny Pasek mija 31 grudnia.

Tematyka proponowanych prac jest dowolna, a jej atrakcyjność i wartość merytoryczna także podlega ocenie. Przykładowo, w I edycji konkursu zwyciężył pomysł aplikacji poświęconej naturalnym bogactwom Polski. Z kolei w II edycji nagrodzono prace na temat krain zoorgraficznych świata oraz geologii czwartorzędu Polski.

Fundacja im. Anny Pasek od początku swojego istnienia wspiera rozwój geoinformacji i badania wykorzystujące jej technologie. – W tych działaniach zdajemy sobie sprawę, że sprawny rozwój wymaga zawsze wykwalifikowanej kadry, której budowanie należy rozpoczynać już na wczesnych etapach kształcenia. Działając wspólnie ze studentami, chcemy promować geoinformację i jej dorobek, także wśród młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Wierzymy, że w taki zintegrowany sposób wspólnie zrobimy kolejny ważny krok w twórczym rozwijaniu nauk geograficznych, geoinformacji oraz edukacji z tym związanej – informuje dr Paweł Chrustek, prezes zarządu Fundacji im. Anny Pasek.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS