Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-24| Firma

Czy to już koniec wzrostów produkcji budowlanej?

Produkcja budowlano-montażowa rośnie w naszym kraju już 17. miesiąc z rzędu – wynika z najnowszych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. Rozmiar tego wzrostu jest już jednak minimalny.


Czy to już koniec wzrostów produkcji budowlanej?
Czy to już koniec wzrostów produkcji budowlanej? <br />
źródło danych: GUS
źródło danych: GUS

Produkcja ta (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była we wrześniu br. wyższa o 0,3% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. ogłosił GUS. Przypomnijmy, że jeszcze miesiąc temu ten wzrost wynosił ponad 6%, a rekordową wartość (27,6%) zanotowano w marcu br. Generalnie produkcja budowlano-montażowa rośnie w kraju nieprzerwanie od kwietnia 2021 r., czyli okresu śmielszego znoszenia pandemicznych obostrzeń.

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe wyniki, to we wrześniu br. zwiększenie wartości produkcji odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw zajmujących się budową budynków – o 8,7%. Natomiast zmniejszenie stwierdzono w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 2,3%) oraz realizujących roboty budowlane specjalistyczne (o 4,9%).

Produkcja budowlano-montażowa obejmująca roboty inwestycyjne we wrześniu br. była niższa niż przed rokiem o 4,5%, natomiast dla prac o charakterze remontowym zwiększyła się o 7,7%.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS