wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-18| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Imprezy

Nowa era pomiarów, czyli o dronach podczas konferencji w Kielcach

Już w dniach 24–25 listopada w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbędzie się konferencja i wystawa pn. „International Drone Event – Świat Pomiarów” poświęcona bezzałogowym statkom powietrznym i ich zastosowaniu w pomiarach i teledetekcji.


Nowa era pomiarów, czyli o dronach podczas konferencji w Kielcach
Nowa era pomiarów, czyli o dronach podczas konferencji w Kielcach

To kolejna ciekawa i obowiązkowa pozycja w kalendarzu wydarzeń dla geodetów, a także przedstawicieli wszystkich branż zajmujących się wykonywaniem specjalistycznych pomiarów, w tym służb mundurowych. Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać ekspertów i praktyków z branży w dwóch sesjach tematycznych: administracja i nauka oraz przemysł. Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami dronowymi prezentowanymi przez liderów w branży.

Drony w geodezji
Bezzałogowe statki powietrzne mają wiele zastosowań w branży geodezyjnej – służą m.in. do wykonywania specjalistycznych pomiarów i skanowania. Umożliwiają zbieranie wysokiej jakości danych z trudno dostępnych miejsc oraz tworzenie precyzyjnych obliczeń i badań analitycznych. Listopadowe spotkanie „International Drone Event – Świat Pomiarów” w dużej mierze poświęcone zostanie wykorzystywaniu dronów do celów geodezyjnych i kartograficznych, zaawansowanym pomiarom czy klasyfikacji terenu przy pomocy zobrazowań wykonanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.

Specjalistyczne spotkania z ekspertami
W otwarciu konferencji udział weźmie prof. dr hab. Jacek Semaniak, prezes Głównego Urzędu Miar, który zaprezentuje działalność badawczo-rozwojową instytutu. Wśród prelegentów pojawią się także przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych, ośrodków akademickich, w tym Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, a także reprezentanci firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach dronowych.
Zaproszeni prelegenci przedstawią inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury w kontekście rozwoju branży BSP oraz obowiązujące przepisy dotyczące lotów BSP, zaprezentują polski system SARUAV w praktyce, streaming live z dronów dedykowanych dla służb oraz pomiary przy pomocy bezzałogowych statków powietrznych w przemyśle, budownictwie i agrotechnice. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także, jak wygląda proces wdrożenia BSP w przedsiębiorstwie.

Najnowsze rozwiązania dronowe w Kielcach
Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targi Kielce będzie wystawa najnowszych technologii dronowych: podzespołów i akcesoriów dla BSP, najnowszego oprogramowania i aplikacji, a także sensorów pomiarowych oraz kamer. W listopadowym spotkaniu udział wezmą przedstawiciele takich firm, jak Riegl/Laser-3D.pl, TPI oraz AeroMind.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/ide

Zapraszamy do udziału w „International Drone Event – Świat Pomiarów” już w dniach 24–25 listopada br. w Centrum Kongresowym Targi Kielce!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS