Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-18| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Imprezy

Znamy szczegółowy program Studenckiej Konferencji Kosmicznej

Organizatorzy tegorocznej Studenckiej Konferencji Kosmicznej (SKK 2022) opublikowali właśnie jej agendę. Wydarzenie organizowane przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Politechnikę Wrocławską odbędzie się w dniach 20-21 października br. we Wrocławiu. Będzie je można śledzić również on-line.


Znamy szczegółowy program Studenckiej Konferencji Kosmicznej
Konferencja poświęcona będzie prezentacji studenckich badań i projektów w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych. Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli przemysłu.

Celem SKK jest wymiana informacji o realizowanych projektach, promocja działań edukacyjnych związanych z sektorem kosmicznym, a także dyskusja na temat potrzebnych w sektorze kompetencji. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać w ramach czterech sekcji tematycznych: • studenckie projekty kosmiczne, • mechatronika kosmiczna, • przyszłościowe koncepcje w eksploracji kosmosu, • badania przestrzeni kosmicznej.

Sekcje te obejmują takie zagadnienia jak: konstrukcja i eksploatacja minisatelitów, systemy GNSS i komunikacji satelitarnej, napędy kosmiczne, aplikacje systemów satelitarnych do monitoringu środowiska, badania astronomiczne, medycyna kosmiczna, prawo kosmiczne, edukacja kosmiczna na poziomie uczelni wyższych.

W programie tegorocznego dwudniowego wydarzenia znalazło się ponad 20 wystąpień w ramach prezentacji studenckich badań i projektów, ale również rozstrzygnięcie konkursu POLSA na prace dyplomowe oraz prezentacja przedstawiciela ESA, która – jak przekonują organizatorzy – ma się okazać przydatna w kontekście kariery w sektorze kosmicznym. Wśród wystąpień znajdziemy także te związane z geodezją czy teledetekcją satelitarną:
• Stochastyczne modelowanie zegara z wykorzystaniem precyzyjnego pozycjonowania punktów w rozwiązaniach GNSS (Marcin Mikoś),
• Ocena przydatności obrazów satelitarnych Sentinel-2 do identyfikacji nawłoci (Karolina Barbara Zdunek, dr hab. Bogdan Zagajewski, Marcin Kluczek),
• Optymalizacja strategii wyznaczania predykcji orbit satelitów GNSS (Adrian Nowak),
• System wyboru stacji permanentnych GNSS oparty na analizie jakościowej plików RINEX (Filip Gałdyn).

Studencka Konferencja Kosmiczna Wrocław 2022 jest jednym z wydarzeń wpisujących się w tegoroczne obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej. SKK ma stać się platformą prezentacji pasji naukowych, kosmicznych projektów realizowanych w ramach konkursów i codziennej działalności kół studenckich, jak również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych naukowych kontaktów pomiędzy młodymi naukowcami. Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w 2020 roku w gościnnych murach Politechniki Gdańskiej. Ze względu na obostrzenia pandemiczne w całości została zorganizowana w formule on-line.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS