Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-14| GNSS, Mapy, Instytucje

Delegacja BHMW w porcie Nowy Świat

Przedstawiciele Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej wzięli udział w rekonesansie kartograficzno-nawigacyjnym portu oraz śluzy Nowy Świat.


Delegacja BHMW w porcie Nowy Świat
W trakcie spotkania z kapitanem portu Nowy Świat (4 października) zostały przedstawione i omówione elementy infrastruktury portowej oraz śluza, która stanowi kluczowy element nowo budowanej drogi wodnej przez Zalew Wiślany do portu Elbląg. Ponadto na pokładzie jednostki pływającej Urzędu Morskiego KONTROLER 24 miał miejsce krótki rejs nawigacyjny w rejon sztucznej wyspy – nowo utworzonego obiektu w zachodniej części Zalewu Wiślanego.

BHMW jest pododdziałem wojskowym, którego zadaniem jest koordynowanie pomiarów hydrograficznych wykonywanych przez Służbę Hydrograficzną Marynarki Wojennej na polskich obszarach morskich, opracowywanie nawigacyjnych map morskich i publikacji nautycznych. W gestii biura jest także utrzymywanie krajowego systemu obiegu informacji nautycznej i ostrzeżeń nawigacyjnych. Równocześnie biuro spełnia zadania państwowej służby hydrograficznej i oznakowania nawigacyjnego w zakresie hydrografii i kartografii morskiej.

Kontakty robocze specjalistów BHMW z przedstawicielami administracji morskiej są ważnym elementem wymiany informacji i doświadczeń, które przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa żeglugi na Polskich Obszarach Morskich.

Źródło: BHMW, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS