Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-27| Geodezja

Komitet Geodezji PAN nagradza prace doktorskie

W I edycji konkursu o nagrodę Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk wpłynęły trzy wnioski wyłącznie w obszarze tematycznym geodezja i geodynamika.


Komitet Geodezji PAN nagradza prace doktorskie <br />
Grzegorz Bury (fot. Tomasz Lewandowski)
Grzegorz Bury (fot. Tomasz Lewandowski)
21 września odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która jednomyślnie postanowiła przyznać nagrodę Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk za wyróżniającą się pracę doktorską dr. inż. Grzegorzowi Buremu z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za rozprawę „Wyznaczanie precyzyjnych orbit satelitów GNSS z wykorzystaniem mikrofalowych i laserowych pomiarów odległości" (praca wyróżniona wcześniej decyzją Rady Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport UP we Wrocławiu).

Z kolei wyróżnienia KG PAN za wyróżniające się prace doktorskie w tym samym obszarze tematycznym przyznano:
dr. inż. Arturowi Leńczukowi z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie za rozprawę pt. „Badanie możliwości wykorzystania techniki GPS do wyznaczenia przemieszczeń pionowych skorupy ziemskiej wywołanych zmianami mas wód gruntowych" (praca wyróżniona wcześniej decyzją Rady Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport WAT w Warszawie),
dr inż. Patrycji Wyszkowskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za rozprawę pt. „Uodporniona Msplit estymacja i jej podstawowe zastosowania” (praca wyróżniona wcześniej decyzją Rady Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport UWM w Olsztynie).

Celem konkursu jest popularyzacja wybitnych osiągnięć naukowych i badawczych z zakresu geodezji oraz wsparcie i promowanie wybitnych młodych naukowców jako autorów wyróżniających się prac doktorskich, w szczególności przygotowanych we współpracy międzynarodowej. W I edycji konkursu można było zgłaszać prace obronione w latach 2020–2021 w trzech obszarach tematycznych: geodezja i geodynamika, geoinformacja oraz geodezja stosowana i kataster.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS