wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-09| Mapy, Software

TomTom GO Navigation teraz także dla ciężarówek

Holenderska firma TomTom udostępniła możliwości swojej mobilnej aplikacji GO Navigation dla Androidów również dla kierowców ciężarówek.


TomTom GO Navigation teraz także dla ciężarówek

TomTom wprowadził właśnie na rynek GO Navigation truck plan – ofertę stworzoną z myślą o potrzebach zawodowych kierowców samochodów ciężarowych. Oprócz funkcji nawigacji klasy premium oferowanych przez GO Navigation teraz umożliwia ona także planowanie tras uwzględniających wymiary pojazdu, zapotrzebowanie na paliwo, pożądane prędkości maksymalne oraz ładunek (np. towary niebezpieczne).

Kierowcy będą mogli również zaplanować postoje i uzyskać dostęp do przeglądu punktów użyteczności publicznej (POI) takich jak stacje paliwowe odpowiednie dla ich pojazdu i przystanki dla ciężarówek. Jest to uzupełnienie już istniejących funkcji nawigacyjnych aplikacji, takich jak intuicyjne prowadzenie po pasie ruchu, bieżące informacje o ruchu drogowym i pasek trasy – wygodny podgląd drogi, przystanków, ważnych alertów oraz ograniczeń.

„Nawigacja dla ciężarówek w telefonie komórkowym to przełomowa zmiana. Ten produkt jest wynikiem wieloletnich relacji firmy TomTom z zawodowymi kierowcami. Jako doświadczony dostawca nawigacji dla ciężarówek typu PND rozumiemy największe bolączki tej branży, dlatego mogliśmy opracować rozwiązanie, które wypełnia lukę w ogólnych ofertach nawigacyjnych dostępnych w innych aplikacjach – mówi Pim Spaanderman, dyrektor zarządzający w TomTom Consumer.?

W branży transportu ciężarowego punktualność ma kluczowe znaczenie, dlatego dokładne przewidywania czasu przyjazdu są niezwykle przydatne. Informacje na temat czasów przybycia dostarczane przez firmę TomTom nie tylko należą do najdokładniejszych na świecie – są one dostosowywane do danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, co daje kierowcom realistyczny obraz ich harmonogramu. Interfejs użytkownika w TomTom GO Navigation dla ciężarówek został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować rozproszenie uwagi i skupić ją na drodze, co jest szczególnie ważne dla osób podróżujących na długich, męczących trasach. Dzięki zgodności z systemem Android Auto kierowcy mogą również synchronizować swoją trasę z ekranem w desce rozdzielczej.

Uwzględniając takie czynniki jak rozmiar pojazdu i rodzaj ładunku, aplikacja dla ciężarówek pomaga zawodowym kierowcom być na bieżąco z ciągle zmieniającymi się przepisami drogowymi takimi jak unikanie zakazanych tras i przestrzeganie ograniczeń klasy UN. Przygotowywane są także kolejne aktualizacje, dzięki którym wkrótce nawigacja ta będzie zawierała informacje m.in. o strefach niskoemisyjnych.

„Jako kierowca ciężarówki w trzecim pokoleniu mogę z całą pewnością stwierdzić, że ten dodatek pojawia się w samą porę. Możliwość korzystania z funkcji nawigacji TomTom dla dużych pojazdów w aplikacji to świetna wiadomość dla społeczności profesjonalnych kierowców” – mówi Luke Cuss, jeden z ambasadorów TomTom w obszarze ciężarówek. „Ta praca bywa trudna, ciężko nadążyć za zmieniającymi się warunkami drogowymi oraz przepisami, ale propozycja TomTom pomoże nam być na bieżąco i skupić się na drodze przed nami, cieszyć się jazdą i trzymać się harmonogramu”.?

GO Navigation truck plan jest już dostępny dla użytkowników systemu Android w sklepie Google Play. Z okazji premiery TomTom oferuje 50% zniżki dla tych, którzy zapiszą się na plan w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS