wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-08| GIS, Firma

TomTom będzie zwalniać również w Łodzi

Holenderska firma geoinformatyczna TomTom planuje zredukować zatrudnienie w swoim łódzkim oddziale nawet o ponad 200 osób.


TomTom będzie zwalniać również w Łodzi

Jak podaje „Dziennik Łódzki”, TomTom poinformował już o swoich planach zwolnień grupowych miejscowy urząd pracy. Zatrudnienie w tej firmie ma stracić nawet 208 osób. Jaka to część całej załogi? Tego spółka nie ujawnia, choć „Dziennik Łódzki” szacuje, że w Łodzi dla TomToma może obecnie pracować nawet 700 osób.

W komunikacie przesłanym dziennikowi spółka wyjaśnia, że w miarę możliwości pomaga zaangażowanym pracownikom w znalezieniu i ubieganiu się o nowe stanowiska w swoich strukturach. „Niestety należy spodziewać się przymusowych zwolnień, chociaż robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować ich skalę” – podkreślono.

Powodem zwolnień automatyzacja

Decyzja o zwolnieniach w łódzkim oddziale TomToma nie powinna zaskakiwać. Już na początku czerwca br. spółka informowała, że zamierza zredukować zatrudnienie w swoich biurach na całym świecie nawet o 500 osób. Krok ten ma jej przynieść nawet 30 mln euro oszczędności rocznie.

Powodem zwolnień wcale nie jest zła kondycja firmy (tę w najnowszym raporcie finansowym TomTom ocenia jako zadowalającą), ale nowe technologie. W ostatnich latach TomTom systematycznie wdraża bowiem rozwiązania automatyzujące aktualizację swoich cyfrowych map świata. Bazują one na danych z systemów mobilnego kartowania oraz z milionów pojazdów swoich użytkowników. Redukcja zatrudnienia

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS