Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-08| Geodezja, Prawo, Imprezy

Zaproszenie na seminarium biegłych sądowych

Zarząd Oddziału Środkowopomorskiego SGP organizuje IX Ogólnopolskie Seminarium Biegłych Sądowych z zakresu Geodezji w Mielnie k. Koszalina (29 września – 2 października br.). W programie seminarium przewidziano ok. 15 godzin wykładowych, a także czas na dyskusję w gronie profesjonalistów i praktyków.


Zaproszenie na seminarium biegłych sądowych
Tematyka zaplanowanych wystąpień:
• Teoria błędów. Definiowanie układów odniesień przy przemieszczaniu budowli (dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ).
• Granice działek ewidencyjnych i granice nieruchomości w opiniach sądowych. Wykorzystywanie zdjęć lotniczych i ortofotomap w opiniach sądowych związanych z granicami (dr inż. Ludmiła Pietrzak).
• Opinia biegłego sądowego przed sądem cywilnym – wybrane zagadnienia (dr hab. Kinga Flaga Gieruszyńska, prof. US).
• Ocena możliwości wykorzystania archiwalnych zdjęć lotniczych na potrzeby odtworzenia zasięgu i sposobu użytkowania działek ewidencyjnych (dr hab. inż. Ireneusz Ewiak, prof. WAT, dr inż. Olga Matuk).
• Konflikty sąd (sędzia) – biegły sądowy w zakresie kosztów sporządzania opinii, odwoływania biegłych w trakcie realizacji opinii, pozycji biegłego wobec stron, konsultacji z sędzią w sprawie doprecyzowania tematu i zakresu opinii. Stan prawny – stan rzeczywisty (mgr inż. Stefan Bajer).
• Znaczenie archiwalnych dokumentów określających stany prawne nieruchomości przy ustaleniu ich granic w postępowaniu sądowym (mgr inż. Zdzisław Berliński).
• Organy reprezentujące Skarb Państwa w procedurze wznowienia granic i postępowaniu rozgraniczeniowym (inż. Katarzyna Maruszak).
• Ustalenie granicy działki ewidencyjnej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych (mgr inż. Kamil Kirko).
• Opinia biegłego a orzeczenie sądu, którego nie da się ujawnić w ewidencji gruntów i budynków (mgr inż. Izabela Bonk).

Źródło: SGP Oddział Środkowopomorski


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS