wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-01| Geodezja, Firma, Prawo, Edukacja, Kataster

Sierpniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 08/2022. Czytelnicy znajdą w nim wiele ważnych i aktualnych tematów. Obok informacji NIK nt. stanu cyfryzacji i modernizacji EGiB, także nasz redakcyjny raport o przetargach i kondycji firm geodezyjnych.


Sierpniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Opóźniony start nowego unijnego budżetu spowodował znaczący spadek liczby ogłaszanych przetargów, a także ich wartości – wynika z naszego raportu. Jak radzą sobie z tym firmy? Odpowiedzi poszukujemy w rozmowie z Robertem Rachwałem i Karolem Kaimem z Polskiej Geodezji Komercyjnej.

Najwyższa Izba Kontroli po raz kolejny negatywnie oceniła stan EGiB i oszacowała koszty niezbędne do naprawy tego rejestru. Warto, żeby zalecenia pokontrolne tym razem zostały wprowadzone w życie. Temat jakości gromadzonych danych przestrzennych kontynuujemy w rozmowie z dr. inż. Szczepanem Budkowskim z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Naukowiec przekonuje, że choć obecnie EGiB i inne bazy pozostawiają wiele do życzenia, to przyszłością jest kataster wielowymiarowy.

Sierpniowy GEODETA to również wiele innych bieżących zagadnień prawnych. Z wakacyjnych szkoleń GUGiK wypunktowaliśmy wszystkie najważniejsze problemy. Prezentujemy wyrok WSA w Krakowie dotyczący zawiadamiania stron przez geodetę. Przedstawiamy gorący temat naruszeń ochrony danych osobowych w GUGiK i trzeciej kary nałożonej przez UODO.

Miłośników najnowszych technologii z pewnością zaciekawią artykuły o wykorzystaniu technik akustycznych oraz robotów pomiarowych w inspekcjach.
A wszyscy zainteresowanych poszerzeniem wiedzy zdobytej na studiach zachęcamy do sięgnięcia po aktualną ofertę studiów podyplomowych z zakresu geodezji i kartografii, systemów informacji geograficznej, a także wyceny nieruchomości i gospodarki przestrzennej. Wiedzy nigdy za wiele!

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili sierpniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych sierpniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość sierpniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS