wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-01| Teledetekcja, Przetargi

AMW zamawia 6 dronów do pomiarów fotogrametycznych

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni ogłosiła właśnie przetarg na dostawę sześciu dronów do pomiarów fotogrametrycznych, w tym jednego do pomiarów w strefie przybrzeżnej.


AMW zamawia 6 dronów do pomiarów fotogrametycznych <br />
fot. AMW
fot. AMW
Bezzałogowy statek powietrzny do pomiarów w strefie przybrzeżnej ma być wyposażony w odbiornik RTK, a także oferować przynajmniej 50 minut lotu na jednym pakiecie baterii oraz przenoszenie ładunku o wadze minimum 2,5 kg. Ma być wyposażony aparat fotograficzny z matrycą 36x24 mm, z pikselem nie większym niż 4,4 mikrometra oraz interwałem nie większym niż 0,7 sek., a także kamerę termowizyjną oraz system radarowy CMS. Ma także umożliwiać wykonywanie lotów w deszczu.

Od skanera laserowego zamawiający wymaga z kolei m.in.: wbudowanego IMU, dokładności pomiaru minimum 3 cm na dystansie 100 m, dokładności pozycjonowania do 10 cm na dystansie do 50 m oraz wyposażenia w kamerę RGB o rozdzielczości co najmniej 20 MPx.

Pozostałych 5 dronów do pomiarów fotogrametrycznych ma oferować przynajmniej 30 minut lotu na jednym komplecie baterii oraz być wyposażonych w odbiorniki RTK, a także w aparat CMOS z rozdzielczością co najmneij 20 MPx.

Jak czytamy w SIWZ, wszystkie drony powinny być wyposażone w aparaturę z wbudowanym oprogramowaniem, które pozwala na planowanie i wykonywanie misji fotogrametrycznej w wariantach 2D i 3D (równoległe linie, oraz grid). Jeżeli dron nie jest wyposażony w taki kontroler oraz oprogramowanie ma on umożliwiać wykonywanie lotu przy wykorzystaniu aplikacji Pix4D capture (komponent mobilny oprogramowania Pix4D posia- danego przez zamawiającego) z wykorzystaniem tabletu lub telefonu komórkowego (tablet i telefon nie jest przedmiotem zamówienia).

Oferty można składać do 9 sierpnia. Maksymalny termin dostawy to 2 miesiące od podpisania umowy.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS