wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-27| Teledetekcja, Przetargi

Uniwersytet Opolski zamawia drona z lidarem

Uniwersytet Opolski opublikował właśnie zamówienie na zakup i dostawę bezzałogowego statku powietrznego z sensorami teledetekcyjnymi dla Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego tworzonego przez tę uczelnię.


Uniwersytet Opolski zamawia drona z lidarem <br />
fot. Uniwersytet Opolski
fot. Uniwersytet Opolski
Ma to być statek typu multirotor posiadający co najmniej 4 śmigła i odbiornik RTK, a także oferować przynajmniej 50 minut lotu na jednym pakiecie baterii oraz przenoszenie ładunku o wadze minimum 2,5 kg. Dron ma być wyposażony m.in. w kamerę multispektralną (co najmniej 5 kanałów multispektralnych, w tym: niebieski, zielony, czerwony, czerwona krawędź, bliska podczerwień) z pikselem terenowym minimum 6 cm przy 120 m AGL (powyżej poziomu gruntu) wykonującą co najmniej jedno zdjęcie na sekundę we wszystkich kanałach.

Od skanera laserowego zamawiający wymaga z kolei m.in.: wbudowanego IMU, dokładności pomiaru minimum 3 cm na dystansie 100 m, rejestracji przynajmniej 3 odbić oraz zasięgu 190 m (przy współczynniku odbicia 10%) i 450 m (przy współczynniku odbicia 80%).

Oferty można składać do 12 sierpnia. Maksymalny termin dostawy to 70 dni od podpisania umowy.

Zakup jest realizowany w ramach projektu „Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe UO na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego — Rewitalizacja Królewskiej Akademii Nauk w Prószkowie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS