wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-10| GIS, Mapy, Software

Więcej statystyk i danych na mapach OsmAnd

Nowe widgety, widoki danych czy generowanie profili terenu – to tylko niektóre nowości, które znajdziemy w udostępnionej właśnie wersji 4.2 mobilnej aplikacji OsmAnd dla Androidów.


Więcej statystyk i danych na mapach OsmAnd <br />
Generowanie profili terenu
Generowanie profili terenu
Więcej statystyk i danych na mapach OsmAnd <br />
Widok 2.5D
Widok 2.5D

Przypomnijmy, że OsmAnd to jedna z popularniejszych mobilnych aplikacji nawigacyjnych, która bazuje na danych z otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap. Początkowo była dostępna jedynie dla Androidów, ale od dwóch lat z jej zalet mogą korzystać również użytkownicy iPadów i iPhone’ów. Rozwiązanie dostępne jest na zasadzie „freemium”, zatem podstawowe funkcje programu (w tym korzystanie z map off-line) są oferowane za darmo, natomiast wiele bardziej rozbudowanych narzędzi jest odpłatnych.

Większość nowości w OsmAnd 4.2 koncentruje się wokół widgetów, czyli bocznych elementów wyświetlających różnego rodzaju statystyki i informacje. Nowa wersja pozwala śledzić np.: azymut magnetyczny, geograficzny oraz względny, średnią prędkość (z możliwością konfiguracji sposobu jej wyliczania), sumę zejść i podejść, a także czas trwania wycieczki.

W aplikacji znajdziemy ponadto testową wersję widoku 2.5D (patrz fot. obok). Aplikacja zaczęła ponadto wyświetlać na mapach nowe kategorie obiektów, np.: ścieżki biegowe i fitness oraz dodatkowe typy sklepów i klubów.

Interesującą nowością dla posiadaczy wersji płatnej jest możliwość generowania profili terenu dla zadanej trasy. Funkcja ta bazuje na satelitarnym numerycznym modelu SRTM, a korzystanie z niej wymaga połączenia z internetem.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS