Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-06| GIS, Software

QField 2.0: praca w terenie i w chmurze

Szwajcarska aplikacja QField umożliwiająca pracę na projektach QGIS na urządzeniach mobilnych dostępna jest już w wersji 2.0 „Arctic Fox”. Główną nowością jest możliwość pracy w chmurze.


QField 2.0: praca w terenie i w chmurze

Jak zapewnia twórca aplikacji, szwajcarska firma OPENGIS.ch, QField to jedna z lepszych mobilnych aplikacji GIS na świecie. Jej kluczowe funkcje to: edycja atrybutów i geometrii w trybie on-line i off-line, tworzenie i wypełnianie formularzy, przeszukiwanie danych, a także obsługa danych z wbudowanych w smartfon/tablet odbiorników GPS i kamer. Program dostępny jest bezpłatnie dla systemu Android, a można go pobrać z Google Play. Wersje beta aplikacji przygotowano również dla Windowsa oraz iOS.

Kluczową nowością w wydaniu 2.0 „Arctic Fox” jest możliwość integracji aplikacji z chmurową usługą QFieldCloud. Pozwala to synchronizować w jednym miejscu dane przestrzenne zbierane nawet przez wiele urządzeń, a także efektywnie zarządzać zespołami terenowymi. Usługa dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej (subskrypcja kosztuje do 15 euro miesięcznie).

Pozostałe nowości w tym wydaniu QField to:

  • możliwość otwarcia projektu czy zestawu danych z poziomu różnych komunikatorów dla Androida,
  • otwieranie projektów spakowanych w pliki ZIP,
  • uruchamianie zestawów danych z zewnętrznych źródeł przy użyciu adresu URI,
  • znacznie poprawione wyświetlanie podziałki,
  • zmiany w graficznym interfejsie użytkownika.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS