Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-06-01| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Ludzie

Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl udostępniającym GEODETĘ cyfrowego jest już opublikowane wydanie 06/2022. W materiale okładkowym były GGK Waldemar Izdebski opowiada o kulisach pracy w GUGiK, przepychankach na szczytach władzy i sprawach, których nie dało się przeskoczyć.


Czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Geodetów pracujących w terenie szczególnie zainteresuje artykuł dotyczący testowania odbiorników GNSS przed planowanym zakupem. Skoro wszystkie geodezyjne odbiorniki na rynku oferują zbliżoną do siebie dokładność pomiaru, to czy w ogóle jest sens zwracać uwagę na ten parametr? A jeśli tak, to w jaki sposób skutecznie sprawdzić instrument?

Choć wiele polskich miast przekonało się już do korzystania z ortofotomapy czy danych ze skanowania lotniczego, to mobilne kartowanie wciąż pozostaje mało popularne. Jego zalety dostrzegł jednak stołeczny Zarząd Dróg Miejskich, który myśli nawet o wykorzystaniu sztucznej inteligencji do interpretacji pozyskanych danych. Jak przebiega pilotaż realizowany przez OPEGIEKA z Elbląga, piszemy w czerwcowym GEODECIE.

Z kolei o trenowaniu sztucznej inteligencji sporo jest w artykule poświęconym syntetycznym danym satelitarnym. Inny ciekawy temat wydania to detekcja pożarów w ogarniętej wojną Ukrainie z wykorzystaniem danych satelitarnych Sentinel-2 oraz aplikacji chmurowych EO Browser i Google Earth Engine.

Najnowszy GEODETA to także rozmowa z dr. Krzysztofem Bakułą o zbliżającym się XXVII Kongresie Międzynarodowej Federacji Geodetów w Warszawie oraz podsumowanie ostatnich tygodni akcji pomocy geodetom w Ukrainie koordynowanej przez dr. Olgierda Kempę z Wrocławia.

Miłośników historii zaciekawi artykuł dr. hab. Adama Linsenbartha. Pod wpływem wiadomości o agresji Rosji na Ukrainę nestor polskiej fotogrametrii wrócił do korzeni swojej rodziny i śladów polskości na terenie Kijowszczyzny na przełomie XIX i XX wieku.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili czerwcowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych czerwcowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość czerwcowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama