wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-18| GIS, Teledetekcja, Przetargi

POLSA zamawia GIS-ową platformę informacji satelitarnej

Gromadzone przez Polską Agencję Kosmiczną różnorodne dane satelitarne mają być dostępne z poziomu jednej platformy. POLSA właśnie ogłosiła przetarg na jej pilotażowe wdrożenie.


POLSA zamawia GIS-ową platformę informacji satelitarnej

Mapy pokrycia terenu, zmian pokrycia terenu, wilgotności gleby czy ortofotomapy – to przykładowe dane satelitarne, jakie gromadzone są obecnie przez Polską Agencję Kosmiczną. A w planach jest udostępnienie kolejnych produktów i usług. Działania te wpisują się w budowę Narodowego Systemu Informacji Satelitarnej (NSIS) –wdrażanego przez POLSA od 2020 roku krajowego systemu, który ma zapewnić szerokiemu gronu odbiorców dostęp do danych, narzędzi i usług satelitarnych.

Kluczowym krokiem w kierunku uruchomienia NSIS jest ogłoszony właśnie przetarg. Jego przedmiotem jest pilotażowe przygotowanie platformy produktów i usług typu web-GIS. Realizacja zamówienia pozwoli m.in. na przetestowanie możliwości i kierunków realizacji docelowego systemu oraz pozwoli na bieżące udostępnianie rezultatów prac prowadzonych przez POLSA w zakresie budowy zasobów NSIS.

Jak przekonuje zamawiający, pilotażowe uruchomienie inicjalnej wersji Platformy NSIS przyczyni się do zwiększenia sprawności i efektywności działań POLSA w zakresie budowania świadomości korzyści płynących z wykorzystania danych satelitarnych.

W kolejnych latach Platforma NSIS ma być rozwijana i modyfikowana między innymi poprzez dostawę i wdrożenie dedykowanego oprogramowania służącego gromadzeniu, archiwizacji, eksploracji, zarządzaniu, udostępnianiu, dystrybucji i rozpowszechnianiu danych satelitarnych, produktów i usług z uwzględnieniem rezultatów niniejszego pilotażu. Planowane są także prace związane z uruchomieniem mobilnej wersji platformy o ograniczonym zakresie funkcjonalnym.

Pełna wersja platformy będąca przedmiotem tego zamówienia ma być gotowa 24 tygodnie od podpisania umowy.

Oferty można składać do 20 czerwca. Wadium nie jest wymagane.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS