wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-12| Sprzęt

Eksperyment procesowy z wykorzystaniem skanera

7 maja firma Cybid – specjalizująca się m.in. w tworzeniu oprogramowania oraz systemów wspomagających dokumentację i analizę zdarzeń drogowych – wzięła udział w eksperymencie procesowym organizowanym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.


Eksperyment procesowy z wykorzystaniem skanera

Eksperyment obejmował rekonstrukcję przebiegu zdarzenia z 31 lipca 2021 r. na ul. Mickiewicza w Katowicach. Podczas bójki toczącej się na jezdni na wysokości przystanku autobusowego w stojącą tuż przed autobusem Barbarę Sz. wjechał kierowca autobusu PKM. Kobieta zginęła na miejscu.

W czasie eksperymentu przedstawiciele firmy Cybid wykonali pomiary parametrów ruchu autobusu, przeprowadzili analizę widoczności z wnętrza autobusu oraz próbę potrącenia manekina. Do pomiarów wykorzystali system synchronizowanych kamer oraz aparaturę V-BOX.

Ponadto wykonali pomiary miejsca zdarzenia z użyciem systemu eSURV oraz skanera laserowego Leica RTC360. Uzyskane dane 3D po opracowaniu posłużą jako wysokiej dokładności wirtualne środowisko do prowadzenia symulacji oraz odtworzenia wyglądu podwozia autobusu.

Źródło: Cybid


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS