wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-11| GNSS, Firma

Duża dostawa anten GNSS do Ukrainy

Firma GPS GLOBAL SOLUTIONS jako oficjalny dystrybutor kanadyjskich anten marki Tallysman zrealizowała dostawę miniaturowych anten GNSS na Ukrainę do precyzyjnego pozycjonowania dronów.


Duża dostawa anten GNSS do Ukrainy

Kolejna partia tego sprzętu zostanie zorganizowana wkrótce.

Dostarczone anteny to bardzo precyzyjne trójczęstotliwościowe modele charakteryzujące się miniaturowymi rozmiarami (zaledwie 6 cm), wagą poniżej 190 g oraz konstrukcją odporną na uszkodzenia czy warunki atmosferyczne (zgodnie z normą IP69K) spełniające również standardy wojskowe MIL-STD-810D, 810G oraz 810F.

Co najważniejsze, antena zapewnia bardzo wysoką precyzję przy zachowaniu niskiego zaniku sygnału oraz wysokiej odporności na zagłuszanie. Zapewnia też doskonałe wielościeżkowe filtrowanie sygnału, liniową odpowiedź fazową i ścisłą zmienność fazową (PCV).

Jak przetwarzany jest sygnał w tej antenie? Sygnały są odbierane z dwóch ortogonalnych źródeł, a następnie łączone w hybrydowym łączniku, wzmacniane w szerokopasmowym LNA, dzielone na pasma w celu wąskiego filtrowania w każdym paśmie i dalej wzmacniane przed wyjściem sygnału. Antena ma również silny wstępny filtr, który służy do łagodzenia modulowanych zakłóceń sygnału z LTE i innych pasm komórkowych.

W każdym kraju nadajniki sieci komórkowej mają silny wpływ oddziaływania fal na sygnał odbierany przez anteny GNSS. W tym przypadku model TW3972 jest odporny na oddziaływanie tych fal, dając wyższą dokładność pozycji niż tradycyjne anteny. Dlatego też GPS GLOBAL SOLUTIONS dostarcza ten model anteny do pozycjonowania masztów 5G dla jednej z wiodących sieci telefonii komórkowej, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości produktu.

Źródło: GPS GLOBAL SOLUTIONS


«« powrótzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS