Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2022-05-09 | Geodezja, Edukacja

XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji: najlepsze prace wybrane

W dniach 28 i 29 kwietnia, ponownie po 8 latach, w murach Politechniki Warszawskiej odbyło się największe wydarzenie studentów geodezji w Polsce. Jego gospodarzem było Stowarzyszenie Studentów WGiK PW „Geoida”.


Ilustracja: XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji: najlepsze prace wybrane
Ilustracja: XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji: najlepsze prace wybrane
Ilustracja: XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji: najlepsze prace wybrane
Ilustracja: XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji: najlepsze prace wybrane

Konferencję oficjalnie otworzył dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW – dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny pt. „Nawigacja autonomiczna – nowe perspektywy dla geodetów i kartografów”, który wygłosił dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. PW.

Po oficjalnym otwarciu konferencji uczestnicy mieli okazję posłuchać 15 fascynujących referatów naukowych realizowanych przez studentów z całej Polski oraz zapoznać się z 13 projektami przedstawionymi na posterach.

W ramach współpracy jednym z elementów konferencji były również krótkie wykłady przedstawicieli partnerskich firm – TPI oraz Esri Polska, którzy przybliżyli studentom zakres ich działalności, stosowane rozwiązania oraz narzędzia.

Pierwszego dnia można było również odwiedzić stoiska partnerów konferencji, firm: TPI, Hexagon, Softline Plus i PwC Polska, których przedstawiciele służyli odpowiedziami na pytania studentów, przedstawiając im perspektywy pracy, stażów czy praktyk. Parterami wydarzenia były także firmy: OPGK Kraków, EnviroSolutions, Instrumenty Geodezyjne Nadowski, Geo-System, InterTIM oraz Opegieka.

Na zakończenie pierwszego dnia odbył się bankiet, podczas którego nie mogło zabraknąć Hymnu Geodetów pod przewodnictwem dr. hab. Andrzeja Pachuty, prof. PW. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów między studentami jednostek zrzeszonych w OKSG oraz ich integracji.

Drugiego dnia konferencji Jury, po długiej i niełatwej naradzie, wyłoniło najlepsze prace z sesji referatowej oraz posterowej.

Zwycięzcą w sesji referatowej XVI edycji OKSG został inż. Adrian Nowak (Studenckie Koło Naukowe Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu) z pracą pt. „Analiza dostępności i jakości predykcji orbit satelitów GNSS wraz z optymalizacją strategii rozwiązania”. Na drugim miejscu znaleźli się inż. Adam Pałęcki i inż. Filip Gałdyn (SNK Geodetów) z projektem „Sensorowo-roWeRowO - mobilny pomiar jakości dróg i powietrza”. Trzecie miejsce zajął Aleksander Kulbacki oraz Kacper Bielecki (KN Hydrografii Morskiej AM w Szczecinie) z pracą pt. „Wykorzystanie technik akustycznych w geodezji na przykładzie inspekcji podwodnej części nabrzeża”.

Pierwsze miejsce w kategorii posterowej zdobył sierż. pchor. inż. Jakub Ślesiński z Koła Naukowego Studentów „GeoPixel” Wojskowej Akademii Technicznej za przygotowanie posteru „Wojna w Ukrainie widziana z kosmosu – detekcja pożarów na zobrazowaniach Sentinel-2”. Drugie miejsce zajął st. szer. pchor. Grzegorz Słowik oraz st. kpr. pchor. Dawid Gęślicki („GeoPixel” WAT) z pracą pt. „Przetwarzanie danych obrazowych w wojsku”. Na trzecim miejscu znalazł się inż. Filip Gałdyn (SKN Geodetów) z pracą pt. „System wyboru stacji permanentnych GNSS oparty na analizie jakościowej plików RINEX”.

XVI Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji była najważniejszym wydarzeniem, które członkowie Geoidy mieli przyjemność organizować od czasów IGSM w 2019 r. OKSG była nie tylko źródłem nowych doświadczeń, ale także szansą na dialog z innymi jednostkami studenckimi z Polski i okazją do nawiązania znajomości z ich członkami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje!


Patronat nad OKSG objęła redkacja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

Daria Dobrogowska (Stowarzyszenie Studentów WGiK PW Geoida)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

UPWr to wymiatacze UPWr kształci teraz najlepszych geodetów, widać to po wynikach OKSG czy ostatnio opublikowanym modelu geodety. Jestem dumny ze swojej Alma Mater, pozdrawiam wszystkich absolwentów GiK UPWr!
    1 
 4 
odp: UPWr to wymiatacze "Modelu geoidy" oczywiście :) błąd autokorekty
  
odp: UPWr to wymiatacze Na rynku pracy technik geodezji jest często cenniejszy w pracy niż magister geodezji po politechnice. Np. Szybciej wbija paliki, potrafi pracować 10 godzin bez przerwy, nie zna kodeksu pracy, albo szybciej macha łopatą przy kopaniu granicznikow. Jest to jedyny chyba zawód w którym technik i magister mają równy dostęp do uprawnień. Mądry człowiek uczy się po to, aby mieć łatwiej w życiu, a magister geodezji aby konkurować z technikiem. Studiując geodezje tracicie czas, kluczowe lata które u kształtują wasza przyszłość oraz tracicie pieniądze rodziców, którzy utrzymują was na tych studiach. Są to pieniądze wyrzucone w błoto, o czym przekonacie się jak przyjdzie wam wyzyc z pensji geodety.
    4 
 2 
odp: odp: UPWr to wymiatacze Drogi Panie Gierku, nie jestem magistrem a inżynierem, w zawodzie pracowałem już na studiach, a od roku pracuje na stałe. Technik musi odbyć dłuższą praktykę w celu zdobycia uprawnień w porównaniu do inżyniera lub magistra inżyniera. Na pensję narzekać nie mogę, potrafię z niej wyżyć i coś niecoś odłożyć.
    1 



zobacz też:

Poznaliśmy nominacje do GeoAzymutów 2019

Po 7 latach przerwy studenci chcą ponownie przyznać GeoAzymuty – nagrody dla osobowości, publikacji...

Sieci neuronowe, drony, deformacje, para wodna, czyli co kręci studentów geodezji

W dniach 25-26 kwietnia na Wydziale Geodezji Górniczej i...

XIII OKSG za nami

W podwarszawskim Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym 4 Żywioły Falenty w dniach 10-11 maja odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiej...

XII OKSG za nami: znamy najlepsze studenckie referaty

W dniach 25-27 kwietnia w Olsztynie odbyła się XII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
południk przechodzący przez Greenwich obowiązywał jako południk zerowy w latach 1884-1984?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jean Charles de Borda (1733-1799)

Jean Charles de Borda  (1733-1799)
Francuski wojskowy; matematyk, fizyk, geodeta, kartograf. Urodził się 4 maja 1733 roku w Dax niedaleko granicy z Hiszpanią, w arystokratycznej rodzinie z wojskowymi tradycjami. Od najmłodszych lat zdradzał zdolności matematyczne. Jego pierwszym...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1837
Giovanni Battista Amici (1786-1863), włoski optyk i astronom konstruuje soczewkę hemisferyczną, wkrótce wykorzystuje ją do budowy mikroskopu o powiększeniu 6000x.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama