Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2022-01-24 | Geodezja, Imprezy

Kongres FIG 2022 w Warszawie: opłaty i ważne terminy

W dniach 11-15 września br. w Warszawie odbędzie się XXVII Kongres FIG organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Międzynarodową Federację Geodetów (FIG). Organizatorzy będą gościć uczestników w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Dla Polski to wyjątkowa okazja do promocji kraju na arenie międzynarodowej. Dla środowiska geodezyjnego w Polsce to ogromny zaszczyt i sposobność do przedstawienia swoich osiągnięć środowisku międzynarodowemu.


Ilustracja: Kongres FIG 2022 w Warszawie: opłaty i ważne terminy <br />
fot. DoubleTree by Hilton
fot. DoubleTree by Hilton
Ilustracja: Kongres FIG 2022 w Warszawie: opłaty i ważne terminy

Głównym celem Kongresu FIG jest wymiana poglądów, doświadczeń oraz dobrych praktyk, stąd osoby, które chciałyby podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem w zakresie geodezji i kartografii, organizatorzy zapraszają do zgłaszania wystąpień, które mogą być zaprezentowane podczas tego wydarzenia. Streszczenia liczące 250-500 słów do nierecenzowanych materiałów konferencyjnych przesyłać należy do 30 stycznia. Na pełną wersję zaakceptowanych materiałów w postaci tekstu o maksymalnej długości 15 stron organizatorzy oczekiwać będą do 1 kwietnia. Indeksowane będą one – tradycyjnie jak na konferencjach FIG – w renomowanych bazach (Web of Science, Scopus). Z racji istotności związanej z oceną dorobku w dyscyplinach naukowych ważną informacją jest także to, że organizatorzy lokalni uzyskali zgodę FIG na publikację pokonferencyjną rozszerzonych wersji artykułów konferencyjnych lub wersji w języku polskim w punktowanych czasopismach Stowarzyszenia Geodetów Polskich tj. „Przeglądzie Geodezyjnym” i „Archiwum Fotogrametrii, Kartografii i Teledetekcji”. Ponadto wybrane materiały zostaną zaproszone do publikacji w renomowanym „Survey Review”. Więcej informacji na temat samej procedury zgłoszeń znaleźć można na stronie Kongresu.

W styczniu uruchomiona zostanie również rejestracja uczestników. Organizatorzy przewidują różnorodne formy opłat gwarantujące jedno- lub kilkudniowy udział w Kongresie na równoległych sesjach naukowych oraz w wystawie sponsorów prezentujących sprzęt i oprogramowanie geodezyjne, a także lunche i przerwy kawowe oraz materiały konferencyjne. Dla polskich uczestników, z racji wahań kursu euro i dla ułatwienia płatności w polskiej walucie, organizatorzy zaproponowali specjalnie przygotowane korzystniejsze opłaty w złotówkach, które już wkrótce będą umieszczone na stronie kongresu, gdy ruszy rejestracja w systemie elektronicznym. Opłaty zawiera tabela obok.

– W dobie pandemii tęsknimy za organizacją tradycyjnych konferencji, dlatego też organizatorzy stawiają na bezpośrednie spotkanie podczas Kongresu z elementami konferencji hybrydowej (transmisja wybranych sesji). Uczestnicy zdalni nie będą jednak mieli możliwości prezentacji referatów i uczestniczenia w każdej z sesji. Termin wrześniowy Kongresu ma być gwarantem planów organizacji wydarzenia w formie bezpośredniego spotkania, za co trzymamy kciuki. Jesteśmy przekonani, że się to uda – przekonują organizatorzy wydarzenia.

Patronat medialny nad Kongresem FIG 2022 objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skaning ułatwi modernizację statku
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
wybitni matematycy: Wacław Sierpiński, Zygmunt Janiszewski i Stefan Mazurkiewicz założyli w 1920 r. pierwsze polskie czasopismo matematyczne ?Fundamenta Mathematicae??
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wojciech Bychawski (1935-2020)

Wojciech Bychawski (1935-2020)
Wieloletni pracownik Instytutu Geodezji i Kartografii, prekursor zastosowania metod teledetekcyjnych w polskim leśnictwie. Był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii PW. W latach 70. ubiegłego wieku pełnił funkcję kierownika Zakładu...
więcej

strzałka w dółGeodaty
ok. 1320

ok. 1320
Wenecki kartograf Pietro Vesconte wykonał mapę świata z wiernym odwzorowaniem linii brzegowych i liniami loksodrom i rombów. Jedna z pierwszych map nawigacyjnych - portolanów (zwanych także mapami kompasowymi lub rumbowymi). Wykonywane były na...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2