Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-03| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja

Styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 01/2022. Temat okładkowy to geodezja globalna i sukcesy Polaków na tym polu. Rozmawiamy z prof. Januszem Boguszem z WAT oraz prezentujemy artykuł naukowców z IGiG UPWr o integracji satelitarnych obserwacji laserowych i mikrofalowych.


Styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. Nie inaczej jest w styczniowym GEODECIE, w którym zestawiamy największe geodezyjne sukcesy i porażki minionych 12 miesięcy.
Przełom roku przynosi również wiele zmian w prawie. Piszemy o nich – w tym o obowiązku stosowania operatów elektronicznych – w artykule „Prawne fajerwerki”.

Prawo towarzyszy nam także w dwóch kolejnych tekstach. W pierwszym dr Józef Maślanka, pisząc do RPO i GGK, zwraca uwagę na naruszające prawa obywateli przepisy rozporządzenia ws. EGiB. W drugim przedstawiamy zmiany w BDOT10k, które przyniosło ubiegłoroczne rozporządzenie.

Opublikowana niedawno przez firmę MGGP Aero Krajowa Mapa Koron Drzew to ciekawy w skali światowej przykład wykorzystania technologii big data i praktycznego zastosowania otwartych geodanych przez biznes. Odpowiedź na pytanie, jak powstała KMKD, znajduje się w artykule „Od ambitnego pomysłu do realizacji”.

Najnowsze wydanie to także relacje z grudniowego posiedzenia Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej, gdzie dyskutowano m.in. o urzędowych mapach, oraz konferencji Bentley Systems Year In Infrastructure.

Ponadto w styczniowym GEODECIE przedstawiamy naukę o geoinformacji i jej powiązania z innymi dyscyplinami, a także wspomnienie o prof. Stefanie Hausbrandcie. Sylwetkę tego wybitnego polskiego geodety i profesora Wydziału Geodezji i Kartografii PW przybliżamy z okazji 125. rocznicy urodzin oraz 50. rocznicy śmierci.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych styczniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość styczniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS