Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-01| Geodezja, Firma, Prawo, Software

Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 12/2021. Które firmy generują największe przychody i zyski? Jaki profil działalności najbardziej się dziś opłaca? Kto mimo pandemii notuje wzrosty? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi nasz materiał okładkowy – raport o wynikach finansowych szeroko rozumianej branży geodezyjnej.


Grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Ponadto w grudniowym GEODECIE, tradycyjnie już, znalazł się raport nt. cen usług geodezyjnych. Jego wyniki, niestety, nie nastrajają optymistycznie. Znów odnotowaliśmy zaledwie kilkuprocentowy wzrost, niższy nawet niż w ubiegłym roku, i to przy galopującej w ostatnich miesiącach inflacji.

Najnowsze wydanie to także obszerna relacja ze spotkania Służby Geodezyjnej i Kartograficznej (28–29 października) oraz rozmowa nt. zamykania „przeterminowanych prac” z Kamilą Lewińską, geodetą miejskim w Płocku.
Kolejne dwa artykuły poświęcone są w całości prawu. Żaneta Kornatowska, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji SGiK w GUGiK, odpowiada na pytania dotyczące stosowania prawa geodezyjnego kierowane do GUGiK przez wykonawców i urzędników. Z kolei Aleksandra Cieszyńska, mgr prawa, inż. geodezji, pisze o problemach, jakich przysporzyło wejście w życie nowego rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków.

Miłośnikom technologii polecamy artykuł dotyczący wykorzystania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu danych przestrzennych w systemie Esri ArcGIS. I drugi materiał – na temat wtyczki do planowania nalotów fotogrametrycznych w aplikacji QGIS (ten darmowy plugin stworzył student AGH w ramach pracy dyplomowej).

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami, w tym o inwentaryzacji romańskiego kościółka w Inowłodzu (jej efektem był m.in. wydruk 3D), znaczeniu scaleń gruntów oraz jubileuszu edukacji geodezyjnej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili grudniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych grudniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy.

Zawartość grudniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS