wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-21| Mapy

Spotkanie z autorami książki o XVII-wiecznym planie Warszawy

Muzeum Warszawy zaprasza w czwartek 24 czerwca na spotkanie poświęcone najnowszej publikacji pt. „Erik Jönsson Dahlberg – Plan Warszawy 1655: Miasto Warszawa, siedziba Królów Polski faktycznie w takim stanie pokazana, w jakim przez Święty Królewski Majestat Szwecji dnia 30 sierpnia 1655 roku była zajęta”.


Spotkanie z autorami książki o XVII-wiecznym planie Warszawy

To kolejna pozycja z bestsellerowej serii „Plany Warszawy”.
W najnowszej publikacji autorka, prof. Agnieszka Bartoszewicz, zastanawia się jakim miastem była stolica Rzeczpospolitej w połowie XVII wieku, zanim w latach 1655-1656 stała się widownią walk i przechodziła z rąk do rąk, niszczona i łupiona przez kolejne wojska?

Drugi z autorów, dr Paweł Weszpiński, rozszyfrowuje szczegóły zapisu planu Dahlberga, ukazuje zarówno kunszt szwedzkiego kartografia, jak i dokonane przez niego uproszczenia, tropiąc konwencje dawnego odwzorowania świata, porównując je ze współczesną precyzją oraz każąc czytelnikowi zastanowić nad umownością mapy jako zapisu przestrzeni.

Wydarzenie odbędzie się w Lapidarium (wejście od ul. Nowomiejskiej 8) i rozpocznie o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi dr hab. Mikołaj Madurowicz – geograf, badacz miast, pracownik Katedry Geografii Miast i Planowania Przestrzennego Uniwersytetu Warszawskiego.
Wstęp bezpłatny.

Źródło: Muzeum Warszawy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS